HC´05 iClinic Banská Bystrica aj tento rok bojuje dražbou špeciálnych dresov za zdravé prsia

Zdravie
1 /

Domáce stretnutie hokejistov HC´05 iClinic Banská Bystrica proti HC Košice v Tipsport Lige, ktoré je na programe v stredu 13. februára o 17:30 hod., bude mať zároveň benefičný charakter. Náš klub už druhý rok po sebe  podporuje myšlienku AVONu, ktorá svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka.

Benefičný hokejový zápas

Úvodné buly zápasu vhodí Vladimír Moravčík, úspešný bojovník v thajskom boxe a kickboxe:

„Som veľmi potešený, že som dostal takúto možnosť podporiť dobrú vec a zúčastniť sa charitatívnej akcie. Rád som tomu vyšiel v ústrety.“

vlado moravcik

HC ´05 iClinic Banská Bystrica venuje do dražby špeciálnu sadu dresov. Dražba bude zverejnená na internetovej stránke www.hc05.sk a taktiež na Facebooku https://www.facebook.com/hc05banskabystrica/. Celý výťažok poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2019 (viď www.zdraveprsia.sk).

hokej3

A takto to na bystrickom zimáku vyzeralo vlani aj s Nasťou Kuzminovou:

Charitatívne podujatie

Spoločnosť AVON prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia už viac ako 20 rokov informuje verejnosť o tomto ochorení, o možnostiach liečby, no najmä o dôležitosti prevencie. Každoročne prostredníctvom mnohých aktivít bojuje za zdravé prsia. Tento rok sa nesie myšlienka projektu pod heslom „Nie je dôležité čo máš na hlave, ale v srdci“.

avon3

AVON organizuje na zvýšenie povedomia problematiky aj AVON Pochod za zdravé prsia:

„Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,3 milióna eur, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.“

avon1

Rotary Club

Celá akcia sa koná za podpory Rotary Clubu Banská Bystrica Classic, v ktorom sú celej myšlienke a iniciatíve na zorganizovanie dražby špeciálnych dresov v prospech projektu AVON za zdravé prsia všetci naklonení. Rotary Club je spoločenstvom, do ktorého je zapojených 1,2 miliónov mužov a žien, organizovaných v takmer 30 000 kluboch pôsobiacich prakticky vo všetkých krajinách sveta.

Rotariáni pripravujú a uskutočňujú množstvo pozoruhodných projektov humanitného, vzdelávacieho alebo kultúrneho zamerania, pričom usilujú prostredníctvom výmenných programov o obohatenie života svojich spoluobčanov na miestnej a medzinárodnej úrovni.

Rotary classic logo

Rotary classic logo

AVON Pochod za zdravé prsia

Patríme medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia a podujatia AVON Pochod. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti.

Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,3 milióna eur, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírene osvety v rámci prevencie verejnosti.

AVON HC 05

Zdroj: HC´05 a AVON, Foto: ilustračné