V. LIGA
0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa druhé kolo aktuálnej sezóny a potešili nás výhrami tri tímy. Hrochoť doma zdolala Lieskovec 1:0, Selce vyhrali nad Krupinou 2:1 a rovnakým výsledkom uspela Sásová v Dobrej Nive. Priechodčania prehrali u nováčika v Sáse, hoci strelili dva góly, inkasovali až štyri, navyše im rozhodca ukázal až tri červené karty! Jakub sklamal domácich priaznivcov na vlastnom ihrisku, keď opäť utŕžil debakel, tentoraz sa tešila Ladomerská Vieska (z tohto zápasu je naša fotogaléria).

Sásová v prvom kole nespravodlivo remizovala po neuznanom regulárnom góle s Bacúchom, takže tentoraz bola odhodlaná urobiť všetko pre víťazstvo v Dobrej Nive. A podarilo sa. Nášmu tímu vyšiel nad očakávanie prvý polčas. V 15. minúte otvoril skóre zápasu Kapusta a po polhodine hry zvýšil na 0:2 Stacho. Domácim sa nedarilo vpredu strelecky a išli smutní na prestávku. Po nej už hrali aktívnejšie, ale bystrický celok hral dobre defenzívne a hrozil z brejkov. Nemčania napokon znížili v 82. minúte Farkašom, ale v závere sa im vyrovnať nepodarilo, takže z troch bodov sa mohli tešiť Sásovčania.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Sásová 1:2 (0:2)

Góly: 82. Farkaš – 15. Kapusta, 33. Stacho. Rozhodoval: Diabelko. ŽK: Trnavský – Stacho, R. Kollár. Diváci: 100.

Jakub privítal na svojom ihrisku nováčika Ladomerskú Viesku a už od začiatku zápasu ťahal za kratší koniec. Hostia boli lepší na lopte, rýchlejší, kombinačnejší i agresívnejší. Do vedenia išli v 14. minúte, kedy domáci zadák sotil protihráča v šestnástke a z penalty sa nemýlil Macejko. V 22. minúte bolo 0:2. Po rohu lopta putovala najprv do brvna, no následne sa dostala do hry, prišiel ďalší center do ohňa a presná prihrávka na Dobrotu, ktorý mieril presne k žrdi. Po polhodine hry sa presadil Arvaj. Dostal dobrý center z pravej strany a pred odkrytou svätyňou Filadelfiho nezaváhal – 0:3. To ale zďaleka nebolo všetko, pretože Jakubčania sa dopustili v šestnástke ďalšieho faulu a tentoraz sa z bieleho bodu pre zmenu nemýlil Hanus – 0:4. V druhom polčase po vyšachovaní domácej obrany pohodlne zasunul loptu do bránky Arvaj – 0:5. O výsledku bolo rozhodnuté, ale domáci predsa len dokázali znížiť. Faulovaný bol tentoraz prenikajúci Kupec a penaltu bezpečne premenil Čief – 1:5. V 70. minúte dostal dobrú loptu za obranu Viesky Pánik, obhodil si protihráča a z vnútra šestnástky mieril do vinkla – 2:5. V závere však bol badateľný kondičný rest na strane nášho celku, hostia boli viac v pohybe, stále hrali svoju hru a pridali šiesty gól. Postaral sa oň R. Hudec. Doslova vyrobil stopérov Jakuba a uzavrel strelecký účet duelu na 2:6.

TJ ŠK Sokol Jakub – FK FILJO Ladomerská Vieska 2:6 (0:4)

Góly: 68. Čief (z 11m), 70. Pánik – 14. Macejko (z 11m), 22. Dobrota, 33. a 64. J. Arvaj, 37. Hanus (z 11m), 86. R. Hudec. Rozhodoval: Hromádka. ŽK: Chrenovský, Pánik – T. Hudec. Diváci: 100.

Hrochoťania privítali doma Lieskovec a už v 19. minúte museli riešiť nepríjemnú situáciu. Zranil sa im totiž hrajúci tréner Vladimír Maľa, ktorého nahradil Mazúch. Napriek tomu to celok z bystrického okresu nevyviedlo z miery a do prestávky dokázal streliť gól. Postaral sa o to z priameho kopu v 40. minúte Robo Sláva – 1:0. Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, ale i domáci mohli pridať druhý gól. Obaja brankári však boli proti, takže v platnosti zostal polčasový výsledok a z troch bodov mali radosť priaznivci a futbalisti Hrochote.

ŠK Hrochoť – OŠK Lieskovec 1:0 (1:0)

Góly: 40. R. Sláva. Rozhodoval: Rendla. ŽK: Škamla, Poničan – Výbošťok, Bil. Diváci: 100.

Selce privítali na svojom obecnom štadióne Krupinu a prvý polčas im nevyšiel podľa predstáv. Po polhodine hry otvoril skóre Petrovský a postaral sa tak o vedenie hostí. V druhom polčase domáci zapli na vyššie obrátky a podarilo sa im vyrovnať. V 55. minúte mieril medzi žrde Matúš Mesík – 1:1. Všetko bolo razom otvorené, o šance núdza nebola, no šťastnejší boli napokon Selčania. Snahu hostí vytrestali gólom na 2:1 v predposlednej minúte. Tri body zariadil pre svoj tím rozhodujúcim zásahom striedajúci Adam Hlinka.

ŠK Selce – MFK Strojár Krupina 2:1 (0:1)

Góly: 55. Matúš Mesík, 89. Hlinka – 35. Petrovský . Rozhodoval: Markovič. ŽK: J. Mesík – Petrovský. Diváci: 200.

Na záver sme si nechali vystúpenie Priechodu u nováčika v Sáse. Domáci sa výrazne posilnili, kapitán tímu je nám dobre známy Robo Semeník, ktorý sa po prvom rýchlom góle Vlada Grajciara z 2. minúty (presadil sa zoči voči brankárovi Veselovi) zapísal do streleckej listiny v deviatej z priameho kopu a zvýšil tak na 2:0. Náš celok z bystrického okresu sa nepoddal a do prestávky znížil gólom Petra Šulaja v 43. minúte. Lopta sa k nemu dostala od brvna, kam ju namieril Hejčík. Nešlo však o zásah do šatne, pretože tesne pred ukončením polčasu stihol zvýšiť na 3:1 v pokutovom území úplne voľný Robo Kútik. Hostia sa nepodlomili a mali výborný štart do druhého dejstva. Po pár sekundách znižoval a hlavne presne mieril krížnou strelou Róbert Hejčík – 3:2. Potom sa však diali veci. V 74. minúte zahral úmyselne rukou mimo šestnástky pri šanci Sásovanov brankár Priechodu Vesel, videl červenú kartu a medzi žrde tak musel putovať náhradný gólman Ivanič. O päť minút neskôr hlavný arbiter vytiahol aj druhú červenú kartu. Tentoraz sa mu nepáčilo, že hosťujúci Šinkovkin vynadal rozvášnenému priaznivcovi domáceho mužstva. V deviatich sa hrá proti jedenástim ťažko. V 87. minúte využil ambiciózny nováčik ponúknutú početnú výhodu na dosiahnutie kľúčového a poisťovacieho štvrtého gólu, jeho autorom bol Šiko. To už si nervy na uzde neudržal ďalší futbalista Priechodu Peter Penov. Povyhrážal sa a pourážal tak hlavného ako i postranného rozhodcu a aj on išiel predčasne po červenej karte pod sprchy. Na výsledku sa však už nezmenilo.

OŠK Sása – OFK 1950 Priechod 4:2 (3:1)

Góly: 2. Grajciar, 9. Semeník, 45. Kútik, 87. Šiko – 43. Šulaj, 46. Hejčík. Rozhodoval: Truban. ŽK: Lvomský – Hejčík, Šinkovkin, Rakyta. ČK: 74. Vesel za hru rukou mimo 16-ky, 79. Šinkovkin a 87. Penov za nešportové správanie (všetci Priechod). Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Štiavnické Bane – Lovča 1:2, Bacúch – Kováčová – odložené pre nespôsobilý terén.

Tretie kolo je na programe v nedeľu 20. augusta o 16.00 hodine. Sásová privíta v okresnom derby Selce, ďalšie okresné derby sa odohrá v Priechode, kde príde JakubHrochoťania sa predstavia v Lovči.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Jakub - L. Vieska)