Bystričania nepokorili lídra z Trenčína na jeho ľade, prehrali o dva góly + HLASY

2 /

Banskobystrickí hokejisti v 21. kole Tipsport ligy neuspeli na ľade lídra z Trenčína. Tamojšej Dukle podľahli 2:4. Stále si však držia priebežnú tretiu pozíciu v tabuľke.

Išlo o šláger kola prvého s tretím a začali ho lepšie Trenčania. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Radivojevič, získal puk, ušiel s ním do útočného pásma, ale náš fínsky brankár Lassila vykorčuľoval z bránky, zmenšil strelecký uhol a dobre zasiahol. Bystričanov mohol do vedenia poslať Gábor. Puk za chrbát Valenta nedokázal ani na dvakrát pretlačiť. Prvé oslabenia ´barani´ prežili bez vážnejších problémov a blízko úvodného gólu sme boli v 12. minúte. Tomáš Surový sa snažil rozhýbať brankára a poslať puk pod hornú žrď, ale Valent túto situáciu ustál. Druhá presilová hra v podaní Dukly už priniesla gólové korenie. Sojčík našiel dobre postaveného Hecla a ten prestrelil Lassilu – 1:0. O necelú minútu a pol viedli domáci dvojgólovým náskokom. Skvelú prácu urobil na pravej strane Pač, oklamal nášho zadáka, naservíroval ideálny puk Heclovi, ktorý ho poslal do siete druhý krát – 2:0.

Po prestávke mohla Dukla pridať tretí gól. Hossa poslal puk do jazdy Vargovi. Ten sa pokúsil prudkou strelou prekonať Lassilu, ale brankár Banskej Bystrice bol na mieste. Nám nezostávalo nič iné, iba sa tlačiť do zakončenia. Boli sme síce aktívnejší, ale gólové ovocie to neprinášalo. Domáci sa prevažne bránili a snažili sa o brejkové situácie. Ideálnu príležitosť zdramatizovať priebeh zápasu mal v 39. minúte Bystričan Belluš. Vo vyloženej pozícii nedokázal trafiť priestor bránky.

Barani sa hneď na začiatku tretej tretiny dostali naspäť do zápasu. V 42. minúte predviedol dobrý prehľad na ľade Hohmann. Prihral z otočky priamo do predbránkového priestoru Milošovi Bubelovi, ktorý puk poslal do hornej časti bránky – 2:1. Blízko hetriku bol v 45. minúte Hecl. Z medzikružia na dvakrát Lassilu neprekonal. Hokejistom spod Urpína sa podarilo vyrovnať v 51. minúte. Obranca Vladimír Mihálik si nakorčuľoval do medzikružia na prihrávku, Valent mal zakrytý výhľad a prízemná strela mu prešla pomedzi betóny – 2:2. Z nerozhodného stavu sme sa však radovali sotva minútu. Obranca Sedlák sa totiž pošmykol  na modrej čiare a v samostatnom úniku skóroval obstrelením Lassilu Varga3:2. V presilovej hre mali možnosť Trenčania rozhodnúť, avšak najväčšiu šancu mali ´barani´. Bartánus svoj nájazd nepremenil, keďže trafil iba betón Valenta. V závere sme sa pokúsili o hru v šestici bez brankára, ale túto prevahu sme nedokázali zúročiť. Naopak o štvrtý zásah do našej opustenej svätyne sa postaral Sojčík 4:2. Dukla je tak na domácom ľade stále nezdolaná.

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic B. Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Hecl (Sojčík, Hossa), 15. Hecl (Pač), 52. Varga, 60. Sojčík – 41. Bublea (Hohmann, Bartánus), 51. Mihalik (Gründling, T. Surový). Rozhodovali: Hejduk, Úlehla – Blümel, Šefčík. Vylúčení na 2.min: 1:3. Vyššie tresty: Lamper (Banská Bystrica) 10 minút OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 3636.

Dukla: M.Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Pač – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hossa, Bulík, Varga – Mikula, Pardavý, Hecl – Hudec, Švec, Sojčík – Špankovič

HC’05 iClinic: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Gründling, Mihálik, J. Brejčák, A. Sedlák, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Asselin, Faille, Brittain – Belluš, Češík, Gabor

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to z oboch strán veľmi dobrý zápas. My sme začali herne aktívne, ale pribrzdili nás oslabenia. Domáci sa dostali do vedenia a pridali hneď aj druhý gól. Za stavu 2:0 pre Trenčín sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť. V druhej tretine sme mali viac puk na hokejkách, ale domáci dobre bránili najmä svoje pásmo. Naše príležitosti pochytal brankár Dukly. Veľa striel nám aj súper zblokoval. V tretej časti ukázalo moje mužstvo charakter. Dotiahli sme dvojgólové manko, hoci hrali trenčianski hokejisti organizovane. Avšak  záver zápasu sme si mali lepšie postrážiť. Za chyby sa platí, preto odchádzame domov bez zisku čo len jedného bodu.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Stretli sa dnes dve výborné mužstvá, takže divákom sa predvedený hokej určite musel páčiť. Chceli sme byť počas celého zápasu aktívni, čo sa nám aj darilo, hoci to proti silnému súperovi akým Banská Bystrica je nebolo jednoduché. Dôležité bolo, že sme sa v útoku presadili. Nebolo to proti silovým typom hráčov hostí jednoduché. Toto je pre nás cenné víťazstvo, veľmi nás teší a hlavne posúva dopredu.“

Článok sme obohatili o širšie vyjadrenia trénerov.

1. Trenčín 53b, 2. Košice 47b, 3. B. Bystrica 43b, 4. Zvolen 40b, 5. Nitra 38b, 6. Poprad 37b, 7. Žilina 31b, 8. N. Zámky 26b, 9. L. Mikuláš 24b, 10. Detva 11b.

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR