Barani vyhrali v Miškovci po predĺžení a neskončia už horšie ako druhí + HLASY

0 /

V 53. kole Tipsport ligy banskobystrickí hokejisti vyhrali na ľade Miškovca v Maďarsku 5:4 po predĺžení a udržali sa na čele tabuľky. Dve kolá pred koncom základnej časti majú pred druhým Zvolenom náskok štyroch bodov. Na potvrdenie prvenstva im stačí v nedeľu doma zdolať Nové Zámky.

Baranom vyšiel parádne vstup do zápasu. Do vedenia išli na konci druhej minúty, keď si Patrik Lamper parádne vymenil puk so Šoltésom a poľahky otvoril skóre – 0:1. Ubehlo iba 33 sekúnd a bolo 0:2. Selleck videl na ľavej strane voľného Vladimíra Mihálika a ten z hornej časti kruhu vyslal tvrdú delovku. Škoda potom, že sme nezvládli oslabenie. Domáci v presilovke znížili Milamom z kruhu, ktorý prepálil Williamsa – 1:2. V trinástej minúte sme mali aj šťastie. Miškovec hral znovu v početnej výhode a po teči Kulmalu zvonila žŕdka. Príležitosti mali aj Bystričania. Šoltés mieril iba tesne vedľa a v presilovke sa nepresadil Asselin. Dokázal to napokon až Brock Higgs švihom z kruhu po prihrávke Failleho – 1:3.

Tak ako vyšiel úvod prvej tretiny nám, presne tak vyšiel úvod druhej domácim hokejistom. Využili presilovku a po 44 sekundách bolo zásluhou Panceho, ktorý trafil z uhla odkrytú svätyňu Williamsa, 2:3. Prešlo len 36 sekúnd a Kulmala vyrovnal z medzikružia tvrdou strelou na 3:3. Nevyzeralo to teda s nami najlepšie, ale na nohy nás mohla postaviť takmer dvojminútová presilovka piatich proti trom. V nej mali šance Faille, Asselin a Higgs, no gólman Vay bol proti. V plnom počte hráčov na ľade hrozili opäť domáci. Loiseau a Pance ešte nepokorili Williamsa, ale v ďalšej presilovke sa to predsa len podarilo aktívnemu Loiseauovi. Ten voľný z kruhu prestrelil brankára HC ´05 – 4:3. Tréner ´baranov´ Dan Ceman si následne zobral oddychový čas a pomohol nám. Hra sa vyrovnala, miestami sme mali prevahu, no príležitosti na jednej či druhej strane zostali nevyužité.

V tretej tretine sme sa ubránili presilovke súpera piatich proti trom a po nej začali častejšie hroziť. V tlaku nebol úspešný nebezpečný teč Sellecka, ale ujala sa strela Tomáša Surového z pravej strany, keď sa pokúšal puk doraziť Lamper, no ten podľa videorozhodcu putoval od obrancu Miškovca medzi žrde – 4:4. Domáci potom nevyužili ďalšiu početnú výhodu a po nej Harrison mieril iba tesne vedľa. My sme mali v 56. minúte tutovku, v nej Asselin zoči – voči Vayovi neuspel. V závere sa nepresadil na našej strane Higgs a na opačnej Pance, takže duel dospel do predĺženia. V ňom mali najprv dobré možnosti bystrickí útočníci Bartánus a Higgs a práve po faule na druhého menovaného sme hrali presilovku štyroch proti trom, ktorú sme využili. Guillaume Asselin po dvoch nevyužitých šanciach tretiu premenil. V medzikruží mal veľa priestoru a predviedol presný a najmä účinný forhend – 4:5.

DVTK Miškovec – HC’05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (1:3, 3:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 10. Milam (Crawford, Vas), 21. Pance (Kulmala, Szirányi), 22. Kulmala (Magosi), 28. Loiseau (Vas) – 2. Lamper (Šoltés), 3. Mihálik (Selleck, Asselin), 16. Higgs (Faille), 47. Surový (Nemčík, Kubka), 63. Asselin (Faille).

Rozhodovali: Snášel, Štefik – Bogdaň, Výleta, vylúčení na dve min: 6:9, navyše: Hajós (Miškovec), Marshall a Southorn (obaja B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 1205 divákov.

Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

B. Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, Southorn, Glenn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Koper – Češík

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Zápas sme začali dobre. Dali sme dva rýchle góly, po prvej tretine sme viedli 3:1. Pripravili sme sa dobre na súpera, lebo ukázal dobrú formu v posledných 20-25 zápasoch. Hral veľmi rýchlo, žiaľ naše oslabenia sme hrali veľmi zle. Keď sme sa dostali do hry v pätici, náš výkon bol koncentrovaný. Napokon sme však vybojovali dva body, čo jej aj zásluhou agresívneho útoku na bránku. Teší nás toto víťazstvo. Je cenné aj z hľadiska vývoja v tabuľke.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Gratulujeme Banskej Bystrici k víťazstvu. Hrali sme proti silnému súperovi a teší ma, že sme za stavu 1:3 vrátili sa do zápasu. Nesmierne sme bojovali, výsledkom toho je aspoň zisk bodu. Som na môj tím hrdý, že sme hrali vyrovnanú partiu proti vedúcemu tímu súťaže. Fanúšikovia zažili vzrušujúci a myslím si, že aj výborný, atraktívny zápas.“

Autor: (bl), Foto: archívne bystricoviny