Barani totálne vybuchli v Trenčíne, v nedeľu majú doma tretí pokus získať titul + HLASY

6 /

Banskobystrickí hokejisti nezvládli ani piaty finálový duel Kaufland play-off Tipsport ligy. V Trenčíne nedali žiadny gól a inkasovali ich až šesť. Hrali sme mierne v pozmenenej  zostave bez reprezentanta Bubelu. Séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz za stavu 3:2 pre nás presúva späť pod Urpín.

Trenčania mali raketový nástup do stretnutia. Už pri prvom striedaní Radivojevičovu strelu dorazil do siete v 22 sekunde pozorný Bezúch1:0. Bystričania mohli okamžite odpovedať.  Po Asselinovej prihrávke z rohu klziska mal šancu Skalický. V 8. minúte domáci ťažili z tlaku zo skončenej presilovky. Od Hecla dostal prihrávku medzi kruhy Ölvecký a nezaváhal – 2:0. Prvá naša presilovka priniesla dve veľké príležitostí, no Bartánus ani Hohmann nedokázali puk prepasírovať za Hiadlovského. V 13. minúte prerušil zápas kuriózny moment, keď brankárovi Lukášovi svietilo do očí slnko a niekoľko minút sa nehralo. Neplánovaná prestávka však prospela Dukle. Hneď v tejto spomínanej minúte totiž využil chybu „baranov“ Bezúch, ktorý unikol a v samostatnom nájazde nezaváhal – 3:0. Tento moment si vyžiadal zmenu v bystrickej bránke, Jana Lukáša vystriedal Teemu Lassila.

Zaplnený vyše 6-tisícový dav na trenčianskom „zimáku“ si pýtal ďalšie góly. Úvod druhej tretiny však patril hokejistom spod Urpína. Vytvorili si tlak a hoci vážne šance neprichádzali, gól visel vo vzduchu. Padnúť napokon mohol do našej bránky, keď sa v oslabení vymanila zo zovretia dvojica Trenčanov, ale Cebákov blafák na Lassilu neplatil. Štvrtý gól do siete úradujúceho šampióna prišiel v polovici stretnutia, do listiny strelcov sa zapísal po vyhratom buly peknou strelou pod hornú žŕdku Ondrej Mikula4:0. Potom nasledovala dvojminútová trenčianska presilovka o dvoch mužov, ale ´barani´ sa zubami-nechtami ubránili.

V záverečnej tretine sa Dukla zamerala najmä na pozornú defenzívu a vyrážala do nebezpečných kontier. Pri streleckej chuti bol Mikula. V 44. minúte po prihrávke Radka Dlouhého zvýšil už na 5:0 a prakticky bolo rozhodnuté. Tento útočník Trenčína mohol zaznamenať aj hetrik, ale ďalšiu šancu mu zneškodnil Lassila. V 58. minúte pridal gólovú bodku za zápasom domáci kapitán Radivojevič, keď v presilovke na dvakrát prepasíroval puk do siete – 6:0. Po góle sa strhla poriadna bitka, do ktorej sa zapojilo na oboch stranách hneď niekoľko hráčov a padli viacnásobné tresty. Trenčín znížil stav finálovej série na 2:3.

V poradí už šieste finálové stretnutie je na programe v nedeľu 22. apríla v Banskej Bystrici o 18.00 hodine.

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

– stav finálovej série: 2:3

Góly: 1. Bezúch (Radivojevič, Sojčík), 8. Ölvecký (Hecl, Starosta), 13. Bezúch, 30. O. Mikula (Romančík, T. Varga), 44. O. Mikula (R. Dlouhý), 58. Radivojevič (Ölvecký)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Šefčík, Tvrdoň, vylúčení na 2.min: 13:14, vyššie tresty: Holenda a Radivojevič (obaja Trenčín) 10 min za pästný súboj a hrubosť – Mihálik a Skalický 10 min za pästný súboj a hrubosť, J. Brejčák (všetci B. Bystrica) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 6150

HK Dukla: Hiadlovský – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Sádecký, Ölvecký, Marcel Hossa – T. Varga, R. Dlouhý, O. Mikula – D. Hudec, Pardavý ml, J. Švec – Hecl

HC ´05: Lukáš (13. Lassila) – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, J. Brejčák – Bortňák, Hrnka, Lamper – Hohmann, T. Surový, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Brittain – Kabáč

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme najslabší duel v celom play-off. Veľa vecí nám v tomto zápase nešlo. Lepšie sme ich zvládli na začiatku série, teraz je však lepší Trenčín. Nemôžem byť spokojný s výsledkom a ani výkonom. Chceli sme sa vyvarovať chýb, no nepodarilo sa nám to a inkasovali sme. Súper bol hladnejší po víťazstve, čo ma mrzí, pretože vo finále sa hrá predsa o všetko. My sme tú vôľu v tomto zápase neukázali… Je to play-off. Je jedno, či dostanete šesť gólov alebo osem, vždy je to prehra. Finále je motivácia sama o sebe. Hráme predsa o titul, tam už hráčov netreba motivovať. Ideme domov, rozoberieme si niektoré veci, ktoré nám momentálne nejdú a pripravíme sa na nedeľné stretnutie. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali predtým. V nedeľu treba nastúpiť na duel s iným nastavením a emóciami.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Chlapci pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené. Lepší úvod zápasu nás teší, ale v play-off treba vydržať hrať celý zápas. V tomto súboji sa presadili všetky päťky, gólovo i herne, čo ma tiež potešilo. Toto je presne tá partia ľudí, ktorá sa dostala až do finále, v ktorom ukazuje, že nikdy nič nie je stratené. V nedeľu musíme pokračovať a opäť zabojovať. Banskej Bystrici sme to teraz skomplikovali.“

Dalibor Bortňák, útočník Banskej Bystrice: „Neviem, kde sa stala chyba. Musíme sa v ďalšom zápase oveľa viac sústrediť na začiatok, nemôžeme dopustiť, aby sme hrali od úvodu takto laxne a inkasovali góly, Stalo sa nám to už druhýkrát. Verím, že aj naposledy.“

Tomáš Hiadlovský, brankár Trenčína: „Oveľa viac ako čisté konto ma teší víťazstvo. Séria sa totiž hrá iba na víťazstvá. Hrali sme veľmi dobre, diváci boli fantastickí. Dnešnému zápasu nič nechýbalo. Sme radi, že ešte máme o čo hrať.“

Teemu Lassila, brankár Banskej Bystrice: „Nemám o tomto zápase veľmi čo povedať. Bol to náš najhorší duel v sezóne. Stále sme však pozitívni, v podstate sa nič nestalo a v nedeľu to chceme ukončiť doma. Podobnosť z predošlého zápasu s týmto je len náhoda. Každý zápas ma svoj vlastný príbeh. Sústredíme sa teraz na nedeľu. Potrebujeme byť dobre pripravení . Je to finále, stať sa môže všetko.“

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR