Bystrickí futbalisti remizovali na úvod jari aj doma, konkrétne s Komárnom + HLASY

2 /

Banskobystrická mestská Dukla v 20. kole druhej futbalovej ligy remizovala na domácej pôde s Komárnom 2:2. Duel sa hral v sobotu popoludní na Štiavničkách a cestu si tam našlo cez 500 divákov.

Bystričania oproti zápasu v Žiline nastúpili s dvoma zmenami v zostave. Vykartičkovaného Migaľu nahradil Starší a miesto Tótha hral Vajda. Úvod patril hosťom, ktorí sa už v prvej minúte po našej chybe ujali vedenia. Trafil sa Patrik Pinte0:1.Domáci sa snažili kontrovať, no prvú strelu na bránku vyslal až v 12 minúte Willwéber. Brankár Slávik si s ňou poradil. Rovnako to bolo i s hlavičkou Kupčíka z piatich metrov. V 35 minúte sa tvrdou strelou spoza šestnástky prezentoval aktívny Willwéber, gólman Komárna vyrazil loptu na roh. Hostia mohli svoje vedenie zvýšiť, Nurkovič však v dobrej pozícii z 10 metrov prekopol domácu bránku a v 41 minúte strela Ujlakyho smerovala priamo do rúk nášho Krejčího. V 44. minúte sa Dukla napokon dočkala vyrovnania. Patrik Prikryl parádne napriahol z priameho kopu z asi 30 metrov a zariadil stav 1:1.

Do druhého polčasu nastúpila lepšie domáca Dukla. Mala herne navrch a v 55. minúte mohla ísť do vedenia po faule Antáleka v pokutovom území. Nariadený pokutový kop Snitku brankár hostí vyrazil. Hostia sa snažil o rýchle protiútoky a po jednom z nich išiel do vyloženej gólovej šance Nurkovič, našťastie mieril zoči – voči Krejčímu do ľavej žrde. V 83. minúte sme zahrávali štandardku a po nej Kupčík tečoval loptu nebezpečne. Sieť však nerozvlnil a súper z následného brejku trestal. Ujala sa tvrdá strela Ujlakyho spoza šestnástky presne k žrdi – 1:2. Dukla sa i napriek tomu nevzdávala a o dve minúty na to vyrovnala. Po akcii Polievku z pravej strany sa dostala lopta za chrbát Slávika, kde operoval v náročnej situácii Ľubomír Willwéber a dokázal ju trafiť tak, aby sa dostala do bránky – 2:2. V závere sme mohli pridať i víťazný tretí gól. Veľa priestoru mal v šestnástke Vaščák, mieril presne k ľavej žrdi, no gólman Komárna sa natiahol a dobre zasiahol.

(bl, ji)

Po zápase oslovili Bystricoviny najprv autora nášho prvého gólu Patrika Prikryla:

„Bol to prvý jarný zápas doma, chceli sme ho zvládnuť. Hralo sa na ťažkom teréne, po tom hokejovom Winter Classic to ešte nebolo ono. Žiaľ dostali sme dva lacné góly a stratili sme dva body. Ja som sa snažil mužstvu pomôcť, chvalabohu som to dobre trafil a vyrovnal na 1:1. Škoda, že sme špekulovali vzadu, inkasovali sme zbytočný gól v úvode stretnutia. Lacné góly sme dostali tak teraz doma ako aj pred týždňom v Žiline. Musíme si dávať na to pozor.“

Bystricoviny dali slovo aj autorovi nášho vyrovnávajúceho gólu na 2:2 Ľubomírovi Willwéberovi:

„Čo sa týka môjho gólu, videl som, že Robo Polievka ide do šestnástky. Ja som tam bežal v podstate na slepo a čakal som, že ku mne lopta príde. Preskočila cez hosťujúceho hráča a ja som ju v páde trafil, už som vedel, že pôjde dnu. Chvalabohu, že sa tak stalo, hoc si myslím, že sme stratili dva body ako jeden získali. V prvej minúte sme prehrávali 0:1 po našej zbytočnej chybe. Nebolo to bohviečo. V prvom polčase sme však boli lepší. Paťo dal z priameho kopu vyrovnávajúci gól, mali sme tam aj ďalšie náznaky šancí. Takže stav 1:1 bol férový. Do druhého polčasu sme išli s cieľom vyhrať, že si ideme jednoznačne po tri body. Mali sme v ňom herne navrch. Škoda nepremenenej penalty. Súper hrozil z nakopávaných lôpt a brejkov. Po jednom dali gól, no opäť tam bola naša chyba. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať. Boli sme však lepší, preto si myslím, že dva body sme stratili v tomto zápase.“

Stanislav Varga, tréner Dukly (zdroj MFK Dukla): „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože sme zase dvakrát prehrávali, ale samozrejme všetká česť nášmu mužstvu, že sme to dvakrát dotiahli. Dostali sme gól v 84.minúte a dokázali sme vyrovnať ale nemôžeme dostávať góly po našich chybách. Keby bol súper lepší, tak je to niečo iné ale futbal nás skúša a naozaj česť môjmu mužstvu, že sa nevzdali a vyrovnali, mohli sme dať aj tretí gól. Ja im nemám moc čo vyčítať, iba ak chybu hneď v 30. sekunde. Po tom inkasovanom góle sa to ťažko otáčalo a zvlášť na takomto teréne. Keď sa nám konečne podarilo vyrovnať, opäť sme inkasovali a museli sme bojovať o bod. Už by sme potrebovali zápas, kde by to bolo pokojnejšie. Územnú prevahu sme mali, ale tá nič nerieši. Mňa mrzí, že dostávame góly po takých chybách. Ak chceme uspieť, musíme lepšie hrať v defenzíve.“

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:2 (1:1)

Góly: 44. Prikryl, 86. Willwéber – 1. Pinte, 84. Ujlaky. Žlté karty: Vaščák, Vajda – Ondruš, Antálek. Rozhodovali: Patrik Kmec – Roman Poracký, Peter Mihalík. Diváci: 503

Zostava MFK Dukla: Krejčí –  Starší Kupčík ,Prikryl, Savič – Vajda – Dolný /74´ Galič/  Snitka, Willwéber, /91´V. Tóth/ Polievka –Vaščák

Ostatné výsledky: Skalica – Lokomotíva Košice 2:1, Lipany – Poprad 2:1, Prešov – Žilina B 0:0, Dubnica – Šamorín 1:1, Bardejov – Pohronie 1:1, L. Mikuláš – Trebišov 0:2, Petržalka – Inter – hrá sa v nedeľu.

1. Pohronie 43b, 2. Skalica 37b, 3. Poprad 36b, 4. L. Mikuláš 36b, 5. Komárno 32b, 6. Petržalka 29b*, 7. Dubnica 27b, 8. Šamorín 26b, 9. Žilina B 25b, 10. Bardejov 23b, 11. B. Bystrica 22b*, 12. Inter 22b*, 13. Lipany 21b, 14. Prešov 20b, 15. Trebišov 19b, 16. Lokomotíva Košice 18b*.