Medzinárodná súťaž barmanov Bartender Competition 2018 v Banskej Bystrici

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

barmani14

Bystrická Škola barmana oslavuje Svetový deň koktajlu medzinárodnou súťažou barmanov Bartender Competition. Tá začína na Starohorskej 33  v nedeľu 13. mája  od 16:00 hod. a môžete ju zažiť na vlastné oči·

Svetový deň  koktajlu respektíve prvá písomná zmienka z roku 1806 o ňom bola publikovaná v novinách Columbian Repistory trinásteho piaty a tento významný deň si už štvrtýkrát po sebe pripomínajú aj naši barmani v Banskej Bystrici.

Koktajl je pojem, ktorý spája všetkých barmanov a znamená pre nich základné spojenie s hosťom. Preto sa v Škole Barmana na Starohorskej 33 už štvrtý rok starajú o pripomenutie si tohto nielen pre barmanov významného dňa.

Po minulé roky Bystričania jazdili po Slovensku a pripravovali koktajly hosťom prípadne organizovali prednášky spojené s históriou tohto nápoja. Vlani i tento rok sa rozhodli privítať barmanov v Banskej Bystrici a spoločne osláviť World Cocktail Day aj s medzinárodnou účasťou na Bartender Competition 2018.

bartender

Škola Barmana je nezávislé výukové stredisko pre školenie personálu, tréning a preškoľovacie a edukatívne kurzy pod vedením skúsených inštruktorov. Viac informácií nájdete na www.skolabarmana.com alebo www.facebook.com/skolabarmana.

Autor: (tom) , Foto: Škola barmana