Decembrová Bystrická hodinka bude o histórii včelárstva a charite

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

narodny dom

Keď sa Bystrická hodinka spojí so Spájaním, vznikne krásne charitatívne podujatie plné emócií aj cenných informácií.

Dve rozdielne podujatia, obidve však so stálym miestom v programe mesta. Bystrická hodinka už dva roky každý mesiac prináša Banskobystričanom zaujímavé informácie z histórie mesta.

Podujatie Spájanie pravidelne každý rok v predvianočnom čase organizuje finančnú zbierku pre deti a osamelých rodičov z Domu Svätej Alžbety. Vlani sa v rámci Spájania vyzbieralo viac ako 800 euro, ktoré poslúžili na zakúpenie novej kuchynskej linky pre toto krízové stredisko.

Tento rok bude zbierka špecifická. Spájanie sa totiž spojí s Bystrickou hodinkou. A tak vo štvrtok 7. decembra o 18:00 hod. sa návštevníci decembrovej Bystrickej hodinky, ktorá sa už tradične bude konať v reštaurácii Národný dom, dozvedia ďalšie zaujímavosti z histórie nášho mesta a regiónu a zároveň budú môcť prispieť na dobrú vec.

Hovoriť sa tentoraz bude o histórii včelárstva v Banskej Bystrici a prednášať bude odborník naslovovzatý, riaditeľ Strednej odbornej školy Pod Bánošom Pavel Fiľo.

Na podujatí v Národnom dome nebudú chýbať ani deti z Domu svätej Alžbety. Už tradične vyrobia drobné darčeky, ktorú venujú každému návštevníkovi. Tento rok im zbierka pomôže pri kúpe novej sušičky bielizne.

Všetkých účastníkov Bystrickej hodinky a Spájania určite poteší vystúpenie víťaza súťaže Zem spieva, jubilujúceho Folklórneho súboru Urpín.

Organizátorom Bystrickej hodinky je o.z. Banskobystrický okrášľovací spolok, ktorý spolu s partnerskými organizáciami Rotaryclub Banská Bystrica, o. z. BCF a o. z. KOMPAS – centrum rozvoja organizuje aj Spájanie.

BB_HODINKA SPÁJANIE

 

Zdroj: Anna Gudzová, Foto: ilustračné