Rakytovce zdolali Tornaľu, dôležité duely vyhrali aj Šalková, Jupie a Medzibrod

2 /

Cez víkend bolo na programe 18. kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a v ňom sa darilo všetkým mužstvám z bystrického okresu. Už v sobotu Rakytovce zdolali doma Tornaľu 4:1 a v nedeľu zvládlo svoj duel s Čiernym Balogom v Badíne aj naše Jupie. Šalková vyhrala v Revúcej a Medzibrod uspel v divokom zápase vo Vinici.

Rakytovce privítali na svojom štadióne Tornaľu a začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán. Hostia boli o niečo častejšie pri lopte, no šance na jednej či druhej strane neprichádzali. V 20. minúte poslal do šestnástky center domáci Bútora, Fojtík sklepol loptu Rafanidesovi a ten strelou po zemi otvoril skóre zápasu – 1:0. V 29. minúte opäť Bútora ponúkol príležitosť Malatincovi, ktorý mieril nad brvno. Potom po rohovom kope hlavičkoval Betík nad bránku Rakytoviec. Po následnej rozohrávke domáci stratili loptu, tá sa dostala k Juhászovi a ten strelou z voleja presne k žrdi vyrovnal na 1:1. Lenže tento stav platil len tri minúty, domáci získali loptu, cez Malatinca a Fojtíka sa dostala až k Rafanidesovi, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára poslal RAKY opäť do vedenia – 2:1. V 39. minúte predviedli futbalisti z okrajovej časti Banskej Bystrice ukážkovú akciu. Rafanides vysunul Fojtíka, ten  poslal prudký center do šestnástky, lopta sa od jedného z brániacich hráčov dostala k Malatincovi a pre tohto hráča to nebol problém poslať ju pohodlne do siete – 3:1.

Druhý polčas začali lepšie Rakytovčania. V 50. minúte po prihrávke Bútoru skúsil Rafanides obstreliť brankára, ktorý stihol vytlačiť loptu na roh. Hostia potom zatlačili domácich, ale výraznejšiu šancu si nepripravili a tak posledná desaťminútovka patrila opäť nášmu mužstvu. V 80. minúte strelu Rafanidesa stečoval súper rovno ku Knižkovi, ktorý trafil len pred čiarou stojaceho obrancu. V 84. minúte prihral Malatinec Rafanidesovi a ten presnou strelou k žrdi zavŕšil hetrik – 4:1. O tri minúty neskôr potiahol loptu z ľavej strany Bútora, naservíroval ju s chuťou hrajúcemu Rafanidesovi, no ten zoči-voči brankárovi mieril len do jeho rúk. Domáci sa tak víťazne naladili na piatkové derby na ihrisku v Badíne s Jupie.

FK Rakytovce – FK Mesta Tornaľa 4:1 (3:1)

Góly: 20., 35. a 84. Rafanides, 39. Malatinec – 32. Juhász . Rozhodoval: Galád. ŽK: žiadne. Diváci: 100.

(tdz)

Šalkovčania cestovali do Revúcej v oklieštenej zostave iba s jedným náhradníkom do poľa, no napriek tomu potvrdili svoju kvalitu. Hoci sa hral slabý futbal z oboch strán na nízkej technickej úrovni, v prvom polčase bol nebezpečnejší náš tím. Po štandardke sa hlavou takmer presadil Mesík, mieril iba tesne vedľa. Domáci sa prezentovali slušnou strelou spoza šestnástky, keď lopta skončila na spojnici brvna a žrde. Po prestávke vyšiel hosťom rohový kop. V 55. minúte otvoril skóre hlavou v šestnástke Pavol Dobrík0:1. Šalková mala kombinačnú prevahu, lepšiu medzihru v zálohe, Revúčania zväčša nakopávali lopty dopredu, často strieľali, ale vyložená šanca sa im naskytla až v samom závere. Po umiestnenej strele po zemi k žrdi od jedného z ich hráčov musel zasahovať brankár Vernarský. Paradoxom bolo, že oba tímy hrali s nevyhovujúcimi loptami. Tie boli buď nedofúkané a potom až príliš prefúkané.

MFK Revúca – FK Šalková 0:1 (0:0)

Gól: 55. Pav. Dobrík. Rozhodoval: Rojček. ŽK: Bystrán – Mikulec, Pav. Dobrík, Zimnikoval. Diváci: 260.

(job)

Naše Jupie privítalo v Badíne Čierny Balog. Zápas začal vo svižnom tempe. Od úvodu mali viac z hry hostia. Už v prvej minúte ohrozil Jančiara v bránke domácich Balco. V deviatej minúte zahrávali hráči Čierneho Balogu priamy voľný kop. Center preletel až na zadnú žrď, kde chyboval Nemčík, no Mózer z následnej dorážky opečiatkoval žrď. Tempo sa potom upokojilo. Viac z hry mali stále Baločania. V 32. minúte  zahrávali rohový kop. Loptu na prednej žrdi nedokázal odhlavičkovať domáci Plško, prvé zakončenie teda skončilo na brvne, no po tečovanej dorážke z malej vzdialenosti sa mohol tešiť z gólu útočník hostí Giertl – 0:1. Jupie zostalo zaskočené a o tri minúty inkasovalo po druhýkrát. Útok súpera išiel z pravej strany a po peknej kombinácii sa zoči-voči Jančiarovi ocitol krídelník Cibula, ktorého Jančiar vychytal, no s dorážkou si poradiť nedokázal – 0:2. Domáci mohli okamžite po rozohrávke znížiť. Strela Veselovského spoza šestnástky skončila len na pravej žrdi.

Do druhého polčasu nastúpilo naše mužstvo z bystrického okresu ako vymenené. Od prvej minúty podávali futbalisti FŠMH oveľa živší výkon a boli odmenení v 55. minúte. Po dlhom autovom vhadzovaní Plška nastala v malom vápne skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Hanák a znížil na 1:2. Tlak domácich pokračoval. Prešli necelé tri minúty a fanúšikovia v Badíne mohli opäť dvíhať ruky nad hlavy. Ďurtov center po zemi nedokázala obrana hostí odvrátiť, lopta prešla na zadnú žrď, kde nezaváhal pred prázdnou bránkou Brašeň2:2. Vysoké tempo neupadlo, domáci sa naďalej tlačili do bránky. Tlak vyústil vo vedúci gól. V 66.minúte priťukol loptu Plško pätičkou Veselovskému, ktorý utešenou strelou spoza šestnástky upravil stav stretnutia na 3:2. Potom futbalisti Jupie začali myslieť viac aj na zadné dvierka. Hostia si teda dokázali vytvoriť tlak. V 79. minúte mohol z blízkosti vyrovnať Mózer, ale Jančiar bol proti a loptu vytlačil na roh. V 87. minúte vniesol pokoj na kopačky domácich opäť Veselovský. Pretiahnutá lopta z rohového kopu pristála priamo na hlave tohto kapitána FŠMH Jupie Badín-Podlavice, brankár nemal na zakončenie do protipohybu žiadny nárok – 4:2. Baločania sa však ešte nevzdali. Vybojovali štandardku z dobrej pozície. Po nákope za obranu sa v obrovskej príležitosti ocitol Giertl, ale gólman Jančiar nebezpečenstvo zažehnal skvelým zákrokom.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – ŠK Partizán Čierny Balog 4:2 (0:2)

Góly: 55. Hanák, 58. Brašeň, 67. a 86. Veselovský – 32. M. Giertl, 35. Cibula. Rozhodoval: Remeň. ŽK: Hanák – Molčan. Diváci: 120.

(rj)

Medzibrod z pozície lídra súťaže odcestoval do Vinice a vyšiel mu úvod stretnutia. Už v desiatej minúte sa totiž ujal vedenia gólom Pipicha. Domáci odpovedali o osem minút neskôr Kissom, no do prestávky priklonil misku váh na stranu hostí najprv Peter Belko a po ňom Rajčok. Polčas sa teda skončil výsledkom 1:3. Po prestávke sa priostrilo. Rozhodca Kosturský musel v priebehu desiatich minút vytiahnuť až päť žltých kariet, dve na domácej a tri na hosťujúcej strane. Podstatné však bolo, že v 58. minúte pridal štvrtý zásah Medzibrodu Martin Sedliak. Viničania odpovedali v 77. minúte Nemčokom. No následne opäť neustrážili Pipicha a ten zvýšil na 2:5. Gólostroj ukončil napokon v 82. minúte znovu domáci Nemčok. Znížil na 3:5, ale vyrovnať sa už jeho tímu v samom závere nepodarilo.

ŠK Vinica – TJ Sokol Medzibrod 3:5 (1:3)

Góly: 18. Kiss, 77. a 82. Nemčok – 10. a 82. Pipich, 38. Belko, 42. Rajčok, 58. Sedliak. Rozhodoval: Kosturský. ŽK: Zachar, Pobori, Szekeres – Sedliak, Petrík, Pipich. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: Poltár – Tisovec 4:1, Hriňová – Pliešovce 1:2, V. Krtíš – S. Ďarmoty 1:2.

Najbližšie sú na programe zápasy 19. kola. Už v piatok 27. apríla o 17.30 hodine sa v Badíne hrá derby medzi JupieRakytovcami. V sobotu 28. apríla o 16.00 hodine Šalková privíta na svojom ihrisku Hriňovú. nedeľu 29. apríla hrá doma Medzibrod a hostiť bude o 16.00 hodine Tornaľu.

1. Medzibrod 35b*, 2. Slov. Ďarmoty 33b, 3. Šalková 31b*, 4. Poltár 30b**, 5. Č. Balog 26b*, 6. Tisovec 25b**, 7. Pliešovce 24b*, 8. Hriňová 23b*, 9. Jupie 19b**, 10. Tornaľa 22b**, 11. Rakytovce 20b*, 12. Revúca 19b*, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 10b*.