ZAUJÍMAVOSŤ
2 /

Tohoročný netradične večerný Trojkráľový beh v Banskej Bystrici sa tešil veľkému záujmu súťažiacich. V nedeľu o 19:00 hod. z Moysesovho námestia odštartovalo viac ako 400 bežcov.

_MG_4610Pôvodný štart sa kvôli veľkému záujmu účastníkov museli posunúť o pol hodiny. Na štarte bolo napokon viac ako 400 bežcov. Čakala ich náročná 5-kilometrová trať ulicami centra mesta s asfaltovým povrchom i dlažbou. Keďže snežilo a teplota sa priblížila k nule, miestami sa šmýkalo. Našťastie nikomu sa nič nestalo a do cieľa dobehli všetci bežci zdraví.

Najrýchlejším mužom na trati bol Robert Valíček z tímu Obal Servis Košice, ktorý dosiahol čas 15:49 min. Druhý bol Ján Pavlík (Trian ŠK UMB) za 16:07 min. a tretí brat minuloročného víťaza Petra Ďureca (neštartoval) Martin zo Slávie STU časom 16:29 min.

Najrýchlejšou zo žien bola minuloročná víťazka Katarína Lovrantová (Cro Running), ktorá dosiahla čas 17:32 min. Druhá bola opäť Lucia Kamenská (Marathon BB Team) časom 17:45 min., pred treťou Janou Mozolaniovou (Run for Fun) za 19:19 min.

Prví traja muži a prvé tri ženy v absolútnom poradí získali vecné ceny, traja náhodne vyžrebovaní účastníci zasa štartovné pre štafetu v rámci Banskobystrického maratónu 2013. Účastníci po dobehnutí do cieľa dostali na pamiatku medaily

Trojkráľový beh bol zároveň prvým z cyklu prípravných a propagačných podujatí Marathon Tour 2013 k septembrovému 2.ročníku Banskobystrického maratónu.

Zdroj: Bystricoviny.sk foto: Mirka Chabadová