V Žiline bystrickí hokejisti prehrali, hoci mali tlak, jeden gól nestačil + HLASY

1 /

Banskobystričania v dohrávke 11. kola Tipsport ligy neuspeli na ľade Žiliny. Vo výbornom zápase mali viackrát tlak i šance, ale strelecky sa nedokázali presadiť a výsledkom je tak napokon prehra o dva góly, z nášho pohľadu 1:3.

V prvej tretine sa našim hokejistom naskytla presilová hra, ale nedokázali v tlaku streliť gól. V pätici na oboch stranách sa hralo plynulo, najväčšiu možnosť na strelenie úvodného gólu mal náš Faille v trinástej minúte, strieľal z pravého kruhu, ale Tomek bravúrne zasiahol. O pár sekúnd sa do podobnej príležitosti dostal Češík, gólman Žiliny mu zmenšil strelecký uhol a opäť dobre zasiahol. Domáci mali tutovku do pol minútky, ale Konečný bekhendom zoči – voči Lukášovi neuspel. Súperovi sa naskytol potom solídny protiútok so zakončením Kučkina, bystrický brankár bol opäť proti. V sedemnástej minúte sa dostali do dobrej šance aj ´barani´ zásluhou Surového. Ten sa predral po pravej strane, nabil do lepšej pozície Brittainovi, ktorý netrafil ideálne puk, Tomek však musel zakročiť. V závere tohto dejstva hrali ´vlci´ spod Dubňa presilovku, ale dobre sme bránili, takže stav sa nemenil.

Žiaľ Bystričania nezachytili ideálne úvod druhej tretiny. V 23. minúte sme vyrobili náš brankár poriadnu hrúbku, k puku sa nečakane dostal Ondruš a zblízka nezaváhal – 1:0. O necelú minútu sme však mohli vyrovnať. Dostali sme sa do prečíslenia dvoch na jedného, v šanci bol Češík pred poloprázdnou svätyňou súpera, no Tomek v poslednej chvíli zasiahol hokejkou. Hráči spod Urpína boli aktívnejší, ale mohli inkasovať druhý gól, našťastie Švihálek z dobrej pozície nemieril presne. V polovici stretnutia mohol v oslabení skórovať pre zmenu náš Lamper, predral sa po ľavej strane, ale i jemu chýbala o niečo presnejšia muška. V početnej výhode to Žilinčanom nešlo, no v pätici sa znovu presadili. Konkrétne z rýchlej kontry z ľavej strany zásluhou tak trochu nečakanej ale peknej strele Handlovského2:0. Znížiť sa následne pokúšali Faille a Gabor. Hralo sa vo svižnom tempe na oboch stranách. Domáci mali pred druhou prestávkou možnosť odskočiť na rozdiel troch gólov, keď závere pred bránkou J. Jurík nepretlačil puk podľa arbitrov za čiaru.

Tretiu tretinu sme začali mohutným tlakom, ale Tomek všetky nebezpečné puky vyriešil. Domáci ustáli aj našu presilovku, v ktorej sme hrozili viacerými dobrými strelami. Kapituloval až v 48. minúte. Z ľavej strany sa do puku dobre oprel aktívny Miloš Bubela a príklepom prestrelil žilinského brankára – 2:1. Všetko bolo razom otvorené. Súper naďalej hrozil z brejkov, po jednom z nich zakončoval do Lukáša J. Jurík, v ďalšom Holovič ani na dvakrát nepokoril českého gólmana v drese ´baranov´. My sme mali tlak, ale ´vlci´ obetavo bránili a nechceli pripustiť vyrovnanie. Minútu a trištvrte pred koncom si tréner Országh vzal oddychový čas a po ňom sme hrali bez brankára. Žilina sa ocitla pod ďalším vyše minútovým tlakom, no my sme nedokázali vyrovnať. Po vhadzovaní sa napokon dostali k puku Žilinčan Konečný do prázdnej bránky rozhodol o výhre svojho mužstva v pomere 3:1.

MsHK Źilina – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 23.Ondruš, 34. Handlovský (Klimenta, Kučkin), 60. Konečný (P. Mikuš, Juraško) – 48. Bubela (Brittain, Gélinas). Rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Rojík, Krajčík. Vylúčení na 2.min: 4:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1217.

MsHK: T. Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Mich. Roman, Meliško, Mendrej – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Švihálek, Martindale, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Rogoň

HC ’05: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, A. Sedlák, Mihalik, Gélinas, Dame-Malka – Britain, T. Surový, Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, P. Valent, Gabor

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „ Mali sme zlý vstup do zápasu. Prvých desať minút boli domáci lepší. Potom sme sa zobudili, ale prvé dve tretiny neboli z našej strany dobré, chýbalo nám srdiečko, korčuľovanie, priamočiarosť smerom k bránke. Veľmi sme vymýšľali, všetko sme chceli dávať do prázdnej bránky. Mali sme šance, no tie sme nepremenili. V tretej tretine sme konečne začali jazdiť, vyhrávať osobné súboje a tlačiť sa do bránky, dali sme kontaktný gól, ale domáci nám svojou bojovnosťou a húževnatosťou nedovolili vyrovnať. Zaslúžene získali tri body, pretože dnes vám žiadny celok nič nedá zadarmo. Ak sa chcete pobiť o výsledok, musíte hrať celý zápas, nie iba jednu tretinu..,“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Bol to ťažký zápas s kvalitným súperom ošľahaným európskymi súbojmi, čo je vidieť i na jeho spôsobe jeho hry. Chceli sme nadviazať na úspešný a vydarený zápas v Nitre. Myslím si, že sa nám to podarilo. Náš výkon bol podporený výborným Tomekom v bránke a vyústil v zisk troch bodov. V našej hre boli opäť veci, ktoré sme predviedli už v zápase v Nitre, teda obetavosť, kolektívna hra, myslenie a túžba po víťazstve. Tá bola dnes o trošku väčšia u nás, čo rozhodlo. Ceníme si tri body, do tabuľky ich veľmi potrebujeme a dáva nám to nádej, že v nej budeme stúpať vyššie, pretože kvalita nášho tímu je dobrá.“

Žilinčania sa v ligovej tabuľke dostali na siedmu pozíciu, Banská Bystrica je naďalej druhá.

Autor: (bl), Foto: Zdroj TASR