Zaujímavý sociálny experiment Rytmusa s Gogom v Banskej Bystrici

ZAUJÍMAVOSŤ
10 /

rytmus a gogo v bb

Populárny raper Rytmus (Patrik Vrbovský) a najznámejší slovenský YouTuber GoGo sa spojili pre dobrú vec. Obaja sa pustili do odvážneho sociálneho experimentu.

Chcú dokázať, že Slováci nie sú rasisti. Rytmus a Gogo sa rozhodli, že prostredníctvom zaujímavého sociálneho experimentu ukážu ľuďom, že väčšina dopraje aj Rómom. Hľadali slušne žijúcu rómsku rodinu, ktorá pracuje, deti chodia do školy a bývajú vo svojom.

Našli ju v Spišskom Hrhove, kde majú šikovného starostu, ktorý sa dokáže postarať aj o rómskych spoluobčanov.  Rómska rodina tu žije usporiadaným a príkladným, no skromným životom. Zišiel by sa jej  osobný automobil, ktorý by využili na  presun do práce, pretože je dosť komplikovaný.

Rytmus s Gogom tejto rómskej rodine darujú auto. Má to však  jeden háčik Auto zavesili na žeriav v Banskej Bystrici na Zvolenskej ceste. O tom, či ho dostane rodina zo Spišského Hrhova, rozhodnú ľudia v ankete „Náš názor“ hlasovaním na https://www.nasnazor.sk/.

Hlasujúci teda rozhodnú, či sa auto dostane do rúk rómskej rodiny alebo ho zo žeriava spustia z výšky na zem a rozbije sa. Hlasovať môžete aj Vy celý mesiac.

Otázka v ankete znie: „Daruješ auto Rómovi?“ Rytmus a Gogo veria, že Slováci nie sú neprajní  a nenechajú auto spadnúť zo žeriavu len preto, že by ho nedopriali Rómovi. Výsledok ankety môže ovplyvniť nielen život slušne žijúcej rodiny na Spiši, ale aj pohľad Slovákov na rómsku problematiku.  Z tohto experimentu sa dozvieme niečo viac nielen o sebe, ale aj o slovenskom pohľade na Rómov.

Zrejme nie je náhoda, že auto pre rómsku rodinu visí na žeriave práve v Banskej Bystrici, ale to teraz nie je podstatné. Skúste zahlasovať a uvidíme, aký bude výsledok.

 

Autor: (tom), Foto: ilustračné