Veterán klub Banská Bystrica robí v nedeľu stretnutie majiteľov motocyklov ČZ

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

cz

Banskobystrický Veterán klub pozýva všetkých majiteľov motocyklov značky ČZ na 9. ročník stretnutia týchto veteránov. To sa uskutoční v nedeľu 17. septembra 2017.

Zraz majiteľov motocyklov značky CZ

Prezentácia účastníkov bude v sídle Veterán Klubu Banská Bystrica na Partizánskej ceste 97 od 8:00 – 10:00 hod. Po prezentácii bude krátka rozprava s inštrukciami moto podujatia a nasleduje štart. Štartovné pre všetkých účastníkov je 20 €.

Trasa podujatia je nasledovná: BB – Harmanec – Šturec – Blatnica – Necpaly – Žabokreky (obed) – Košťany nad Turcom – Benice – Moškovec – Jazernica – Malý Čepčín – Šturec – BB.

Veterán Klub Banská Bystria a motocykle

Motocykel ČZ 125/150 by sme mohli považovať za pradeda motocrossových motocyklov značky ČZ. Tieto stroje používali 125 ccm a 150 ccm motory s trojstupňovou prevodovkou. Základný dizajn motora bol zachovaný až do roku 1956, v ktorom prišila ČZ Roadster s motorom navrhnutým a postaveným spoločnosťou JAWA. Motor z Modelu C bol zdokonalený a použitý v modeloch ČZ 125/150/175 používaných v súťažiach ISDT (International Six Days Trial).

„Takmer každý má nejakého koníčka alebo hobby a veľmi dobre vie, aké je dôležité a príjemné podeliť sa o svoje problémy a úspechy s ľuďmi pôsobiacimi v rovnakom odvetví. Náš klub združuje ľudí rovnakého záujmu. Dúfame, že tu nájdete pre Vás atraktívne a príjemné prostredie, že náš klub bude miestom, kde sa budete cítiť uvoľnene a pohodlne,“

hovorí predseda  Veterán klubu v Banskej Bystrici Ivan Dedina.

„Svojich návštevníkov si veľmi vážime a najväčším vyznamenaním pre nás je, keď sa k nám radi vracajú. Navštívte nás a sami posúďte našu činnosť,“

dodáva podpredseda Mgr. Jozef Malatinec.

Viac informácií o činnosti Veterán klub Banská Bystrica so sídlom Partizánska  cesta 97 nájdete na http://www.vkbb.webnode.sk/.

Autor: (dem), Foto: ilust. a archív