Valentín na amfiteátri: Casablanca, čokoláda, víno & vafle

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

casablanca2

Prvýkrát v histórii sa bude premietať na amfíku aj na Valentína!  O.Z. za! Amfiteáter uvedie v stredu 14. februára o 18:30 hod. americký film Casablanca.

Valentínske premietanie na amfíku

Organizátori pozývajú Bystričanov slovami:

„Pustíme vám už 76 – ročnú (!) romantickú klasiku CASABLANCA a na zahriatie ponúkneme horúcu čokoládu, varené víno či sladké vafle. Príďte s blízkymi, nezabudnite si deku pod pazuchu a tešíme sa na Vás v stredu 14. februára o 18:30 hod.“.

Vstupné je vo výške 3 až 4 €. Lístky je možné zakúpiť len priamo na amfiteátri pred samotným premietaním. Viac informácií o O.Z. za! Amfiteáter na http://www.artne.sk/.

Casablanca

Romantická dráma USA 1942, 102 min.

réžia: Michael Curtiz

scenár:  Julius J. Epstein , Philip G. Epstein , Howard W. Koch , Casey Robinson , Joan Alison a Murray Burnett (divadelná hra)

kamera: Arthur Edeson

hudba: Max Steiner

hrajú: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid, Claude Rains, Conrad Veidt, Sydney Greenstreet, Peter Lorre, Dooley Wilson, Joy Page, John Qualen, Madeleine Lebeau, Marcel Dali, Creighton Hale, Dan Seymour, George J. Lewis, Hans Heinrich von Twardowski, Trude Berliner, Leo White a ďalší.

Američan Rick Blaine rozbieha v čase II. svetovej vojny v Casablance nočný podnik. Chodí sem každý, kto potrebuje trebárs falošný pas alebo má chuť si trochu zahazardovať. Raz do Rickovho podniku zavíta bojovník proti fašizmu Victor Laszlo (hoci s maďarským menom, podľa scenára je to muž českého pôvodu) spoločne so svojou ženou Ilsou. Chcú zohnať víza a čo najskôr utiecť pred gestapom do USA. Rick ale v Lazslovej žene spoznáva svoju bývalú priateľkou. Onedlho sa dá pár opä dohromady a plánujú spoločne útek …

Autor: (dem), Foto: ilust.