Stredoslovenské múzeum: Víkendová expedícia do Vtáčieho raja a tvorivý Valentín

ZAUJÍMAVOSŤ
1 /

12662496_1214930961869609_7227138541613571390_n

 

Na tento víkend pripravili pracovníci Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici opäť niečo zaujímavé zo svojej kuchyne. Prinášame Vám zaujímavý tip na voľnočasovú aktivitu pre rodiny s deťmi v prírode a v tvorivých valentínskych dielňach.

Expedícia do Vtáčieho raja 2018

V sobotu pozýva Stredoslovenské múzeum všetky dobrodružné povahy na účasť na treťom ročníku Expedície do vtáčieho raja 2018 v Liptovských Revúcachkde sa nachádza najviac vtáčích kŕmidiel a vtáčích búdok na svete.

Rozprávanie Miroslava Sanigu o prírode je zážitok na celý život, a to nielen pre malých, ale aj pre dospelých poslucháčov. Viac informácií o podmienkach účasti na expedícii nájdete na  www.ssmuzeum.sk.

Zraz záujemcov na autách je v sobotu 10. februára o 9:15 hod. pred Hotelom Altenberg na Starých Horách. Navštívite rozprávkovú vtáčiu záhradu Miroslava Sanigu v Liptovských Sliačoch. Po výprave za stopami do neďalekého lesa  neďalekého lesa dostanú členovia expedície mapky a ďalšie inštrukcie. Vo vstupnom 1,50 €/na osobu je aj balíček slnečnicových semiačok pre vtáčiky, ktorý dostane  každá rodina.

Raz vidieť je viac ako stokrát o tom počuť.  Príďte, uvidíte, dozviete sa, ale najmä odídete s dobrým pocitom, že ste sa niečo nové dozvedeli a ešte aj strávili príjemný čas v prírode. Už túto sobotu 10. februára 2018!

Expedícia_do_vtáčieho_raja_02_2018_web_SSM

Valentín už klope na dvere…

Pripravte sa naň v tvorivých dielňach Stredoslovenského múza. V Thurzovom dome preveria silu Vašej lásky počas valentínskej tvorivej dielne s názvom Vypletané srdce. V nedeľu 11. februára sa môžete pripraviť na sviatok všetkých zaľúbených vlastnoručne zhotoveným darčekom pre ľudí Vášmu srdcu blízkych s lektorkou Romankou (13:00 – 17:00 hod.).

„V Tihányiovskom kaštieli sme ani tento rok nezabudli na našich operených priateľov z lesa, a preto sme si pre nich pripravili Vtáčie Valentínky,“

hovorí koordinátorka SSM Gabriela Benčová.

Imrich Kováč zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti v nedeľu 11. februára o 10:00 hod. návštevníkom Tihányiovského kaštieľa porozpráva o význame vtáčích búdok a o starostlivosti o mestské vtáctvo v zimnom období. V tvorivých dielňach si svoju zručnosť preveria malí remeselníci na rovnomennom workshope, kde spoločnými silami  s lektorkami Lesankou a Dankou zhotovia Valentínske búdky pre dážďovníky zo sídliska Radvaň (9:00 – 17.00 hod.).

Na víkend plný krásnych zážitkov Vás pozýva kolektív pracovníkov Stredoslovenského múzea.

Vtáčie_Valentínky_web_SSM