Selce vyhrali derby s Priechodom, Rakytovce uhrali remízu s Poltárom

0 /

V utorok prvého mája boli na programe dve dohrávky 14. kola štvrtej a piatej futbalovej ligy. Najväčšia pozornosť sa upierala na derby do Seliec, kde zavítal posledný Priechod. Súboj susedných obcí a dvoch veľkých rivalov zvládli lepšie domáci. Vyhrali totiž 4:2. Dôležitý duel odohrali doma aj Rakytovce. Silnému Poltáru síce nestrelili gól, ale ani neinkasovali, takže výsledkom bola bezgólová remíza.

IV. LIGA

Rakytovce hostili Poltár a obom tímom išlo o tri dôležité body. Prvú šancu mali v 4. minúte hostia, po priamom kope a hlavičke Hornyáka lopta len tesne minula ľavú žrď. V 14. minúte to skúšal z priameho kopu domáci Kohút, no Páriš jeho pokus vyrazil. V 36. minúte po akcii Poltáru sa v pozícii zaváňajúcej ofsajdom ocitol Kovalčík zoči-voči Mrázovi, ale neprekonal ho. Do prestávky to skúšal z priameho kopu ešte Výlupok, mieril však presne do náručia domáceho gólmana. V druhom polčase Poltár viac zatlačil Rakytovce, ale výraznejšia šanca prišla až po hodine hry, keď po rohovom kope mieril hlavou nad brvno Oliveira. O tri minúty neskôr to skúšal domáci Rafanides, aj tentoraz putovala lopta nad brvno. V 66. minúte po rohu hostí Hornyák v páde mieril nad. V 69. minúte po autovom vhadzovaní Malatinec sklepol loptu Rafanidesovi a jeho strela len tesne preletela nad brvnom. Skóre sa nemenilo ani v ďalšej časti hry, kedy mal na kopačke gól znovu Hornyák, po prihrávke Marcineka z dvoch krokov mieril do brvna. Po priamom kope Poltáru to skúšal akrobatický Kelement, aj on však mieril len nad bránku. Hostia si v 80. minúte vypracovali tisícpercentnú šancu, z pravej strany putovala prihrávka našla na zabudnutého Majkúta, ale ten na zadnej žrdi nezakončil dôrazne a domáci stihli loptu odkopnúť. V 90. minúte mohli „RAKY“ hostí „zarezať“, Bútora sa na hranici pokutového územia uvoľnil cez Výlupka, ten domáceho hráča podkopol, Bútora však súboj s námahou ustál, ale jeho zakončenie trafilo len vybiehajúceho brankára Páriša a následnej hlavičke Knižku chýbala väčšia razancia. Zápas sa teda skončil bezgólovou remízou.

FK Rakytovce – TJ Sklotatran Poltár 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Jančo. ŽK: Kapusta, Malatinec, Kohút, Fojtík, Lacko – Mokrý. Diváci: 100.

Riadne 20. kolo má na programe v sobotu 5. mája o 16.30 hodine okresné derby medzi RakytovcamiMedzibrodom. Šalková sa v tento deň a v tom istom čase predstaví na pôde Poltára a Jupie hrá o deň neskôr, teda v nedeľu 6. mája vo Veľkom Krtíši s výkopom taktiež o 16.30 hodine.

1. Medzibrod 38b*, 2. Šalková 34b*, 3. Poltár 34b*, 4. Slov. Ďarmoty 33b*, 5. Tisovec 31b*, 6. Č. Balog 29b*, 7. Jupie 25b**, 8. Tornaľa 25b*, 9. Pliešovce 24b*, 10. Hriňová 23b, 11. Rakytovce 21b, 12. Revúca 19b**, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 10b.

* – mužstvá majú jeden zápas k dobru

** – mužstvá majú dva zápasy k dobru

V utorok večer sa hralo aj avizované derby SelcePriechod a prvý polčas zvládli lepšie domáci futbalisti. Tí išli do vedenia už v štvrtej minúte, keď hosťujúca defenzíva urobila chybu, v úniku sa ocitol Koctúr a brankára Vesela prekonal. Tento strelec zariadil aj druhý gól. Po polhodine hry sa dobre zorientoval v šestnástke a zvýšil vedenie svojho mužstva na 2:0. Uplynuli iba tri minúty a tentoraz v pokutovom území zakončoval presne Matúš Mesík – 3:0. Priechodčania vyrovnali hru až po prestávke. Zdramatizovali priebeh duelu útočníkom Patrik Klačanom. Ten totiž najprv využil zaváhanie brankára Faltániho, ktorý nevyboxoval loptu, a znížil v 57. minúte na 3:1 a potom v 75-tej pridal úplne voľný Klačan pohodlným spôsobom aj druhý presný zásah na 3:2. Duel bol teda razom otvorený, ale Selčania nechceli pripustiť stratu bodov. V 79. minúte Binda podrazil domáceho kapitána Ríšu v šestnástke a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Filip Koctúr. Zaknihoval tak hetrik a bol hlavným strojcom víťazstva Seliec v derby stretnutí s Priechodom. Viac aj v našej fotogalérii.

ŠK Selce – OFK 1950 Priechod 4:2 (3:0)

Góly: 4., 32. a 79. Koctúr (tretí z 11 m), 35. Matúš Mesík – 57. a 75. Klačan. Rozhodoval: Šimko. ŽK: Matúš Mesík, Hlinka, Radoš – Binda. Diváci: 240.

Riadne 20. kolo sa hrá v nedeľu 5. mája o 16.30 hodine, kedy Jakub privíta na svojom ihrisku Lieskovec, Selce hostia Dobrú Nivu a Hrochoť sa stretne v okresnom derby s Priechodom. Sásová sa predstaví v Lovči.

1. Hrochoť 39b*, 2. Kováčová 38b*, 3. Lovča 37b, 4. Sásová 32b, 5. Jakub 32b, 6. Lieskovec 30b, 7. Ladomerská Vieska 27b, 8. Bacúch 26b*, 9. D. Niva 23b, 10. Selce 22b*, 11. Štiav. Bane 21b*, 12. Krupina 20b*, 13. Sása 9b*, 14. Priechod 4b*.

Autor: (tdz, job), Foto: (job) zo zápasu Selce - Priechod