Sásová vydrela tri body, Selce zosadili z čela Hrochoť, Priechod už nie je posledný

V. LIGA
0 /

V nedeľu boli na programe zápasy 21. kola v piatej futbalovej lige a z našich mužstiev sa mohli tešiť z výhier tri celky z bystrického okresu. Sásová v oklieštenej zostave vydrela tri body s Ladomerskou Vieskou, keď jediný gól duelu padol až v samom závere. Máme ho aj v našej fotogalérii. Selce doma zdolali Hrochoť taktiež 1:0 a zosadili súpera z čela súťaže. V boji o záchranu Priechod vyhral v Krupine a už nie je na poslednej priečke. Prehru zaknihoval Jakub v Bacúchu.

Sásová privítala v oklieštenej zostave pre viaceré zdravotné problémy vo svojom areáli Ladomerskú Viesku a v prvom polčase bola lepším mužstvom. Vytvorila si niekoľko dobrých príležitostí, mala aj dva sľubné brejky a po strele Turčana sa predviedol peknou robinzonádou hosťujúci gólman a kapitán Číž. Jeho tím sa dostal taktiež do jednej vyloženej šance, no nevyužil ju. Do druhého dejstva sa teda išlo za stavu 0:0 a po prestávke dominovala Vieska. Bola kombinačnejšia, získala stred poľa, často strieľala, hlavne z hranice šestnástky, Sásovú podržal vo viacerých nebezpečných situáciách brankár Čavoj. Domáci až po hodine hry hrozili, sporný moment v pokutovom území však zostal rozhodcom nepovšimnutý, inokedy chýbala presnejšia muška, či prihrávka. V samom závere sa začali striedať útoky na oboch stranách, hosťom nevyšli viaceré štandardky, no jedna sa naskytla i bystrickému celku v 88. minúte. Nevinné rozohratie lopty zo stredu ihriska cez Haringa putovalo krížom cez stopéra súpera do pokutového územia na Reného Turčana, ktorý sa ocitol zoči – voči gólmanovi a poľahky ho prekonal, keď zakončoval pohodlne do odkrytej bránky. Jediná vážnejšia chyba Viesky znamenala tri body pre Sásovú. Viac aj v našej fotogalérii.

ŠK Sásová – FK Filjo Ladomerská Vieska 1:0 (0:0)

Gól: 88. R. Turčan. Rozhodoval: Laššák. ŽK: Tkáč, R. Kollár – Macejko. Diváci: 270.

(cb)

Priechod cestoval do Krupiny dobre naladený po vysokej výhre nad Sásou, no úvodné minúty patrili prevažne domácim. Tí sa snažili cez rýchle krídla a nakopávané lopty ohroziť bránku, no svoje pološance nevyužili. Do vedenia tak išlo naše mužstvo, konkrétne v 9. minúte zlú malú domov súpera využil Martin Štulajter, poradil si aj s posledným brániacim hráčom a krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi nedal gólmanovi šancu – 0:1. Vzápätí mohol navýšiť vedenie Priechodu Kubát, jeho tvrdý projektil však mieril len doprostred bránky pripraveného gólmana Rabotu. Krupina odpovedala v 21. minúte, kedy obrane Priechodu unikol azda najaktívnejší hráč domácich Slavo Selecký, ten bol zastavený vo vápne Matúšom Vajdom nedovolene a z nariadenej penalty Ližbetin vyrovnal na 1:1. Domáci sa tešili len štyri minúty, v 25. minúte totiž Peter Penov zahrával rohový kop a skvelým technickým spôsobom zatočil loptu priamo do bránky zaskočeného Rabotu – 1:2. Tempo zápasu bolo aj napriek horúcemu počasiu pomerne svižné a do polčasu sa skóre ešte dvakrát menilo. Najskôr Klačan hlavičkoval ponad a na opačnej strane Babiakovi v poslednej chvíli loptu z nohy odkopol zaskakujúci kapitán Priechodu Milan Slobodník. V 38. minúte už bolo vyrovnané, keď opäť unikol Selecký, do strany posunul na R. Babiaka, ten si poradil s Bindom a zakončením k bližšej žrdi prestrelil aj Vesela – 2:2. Priechod sa aj naďalej nevzdával a ešte do polčasu stihol vsietiť vedúci gól do šatne. Opät po nedorozumení domácej obrany využil svoju rýchlosť a agilitu Martin Štulajter a strelou z vnútra pokutového územia poslal svoj celok tretíkrát do vedenia.

Druhý polčas bol už na góly chudobnejší, no šancí bolo na oboch stranách. Za Priechod mohli upokojiť hru najskôr Kubát, jemu však v poslednej chvíli loptu po prihrávke od dobre hrajúceho Štulajtera vypichol domáci bek, a neskôr Karol Rakyta, ktorý po peknej prihrávke vzduchom od taktiež kľúčového Mateja Kubáta hlavičkoval vedľa. Krupina mala viacero pološancí, no dve vyložené. V prvej predviedol výborný dvojzákrok brankár Vesel, ktorý zblízka zneškodnil tutovku súpera na vyrovnanie a v nadstavenom čase po prepadnutej lopte na zadnú žrď opäť skvelým reflexívnym zákrokom z čiary odvrátil istý gól Seleckému. Ešte pár minút pred tým však Priechod pridal poisťujúci gól, ktorého autorom bol strelec hetriku Martin Štulajter. Treba však spomenúť, že Krupina hrala od 73. minúty bez vylúčeného F. Babiaka, ktorý sa dopustil hrubého faulu a išiel teda predčasne pod sprchy.

MFK Strojár Krupina – OFK 1950 Priechod 2:4 (2:3)

Góly: 21. Ližbetin (z 11m), 38. R. Babiak – 9., 45. a 88. Štulajter, 25. Penov. Rozhodoval: Truban. ŽK: Binda (Priechod). ČK: 73. Babiak za hrubý faul (Krupina). Diváci: 200.

(ah)

Selce na domácom ihrisku privítali v okresnom derby dovtedy vedúcu Hrochoť a oba tímy boli odhodlané sa pobiť o víťazstvo. V prvom polčase diváci gól nevideli. Futbalisti či už na jednej alebo druhej strane totiž nedokázali využiť príležitosti a nedarilo sa im to ani po zmene strán. Keď sa už zdalo, že by duel mohol skončiť bezgólovou remízou, o slovo sa prihlásil striedajúci žolík trénera Seliec Mário Maruniak, ktorý v 86. minúte dokázal rozvlniť sieť za brankárom Polónym. Hosťom zostalo príliš málo času na odpoveď a tak prišli o body z tohto duelu a zároveň stratili i vedúcu priečku v súťaži.

ŠK Selce – ŠK Hrochoť 1:0 (0:0)

Gól:86. M. Maruniak. Rozhodoval: Kelemen. ŽK: M. Číž, A. Hlinka – Uhliar, Škamla. Diváci: 200.

Jakub sa predstavil v Bacúchu a duel na Horehroní nášmu celku nevyšiel podľa predstáv. Na vedúci gól domáceho Kureka z 28. minúty dokázal hneď po prestávke odpovedať Mišány, lenže prešlo iba desať minút a Bacúšania znovu viedli, keď sa presadil Švidraň. Hostia teda museli viac útočiť, no nepodarilo sa im už vyrovnať. Naopak inkasovali aj tretí gól, keď sa v 70-tej minúte znovu presadil Kurek. Poistku na 4:1 pridal v osemdesiatej minúte Švantner a bolo prakticky o osude zápasu rozhodnuté. Toto stretnutie na Horehroní rozhodovala žena, možno aj preto sa hralo slušne, bez kariet.

FK 09 Bacúch – TJ ŠK Sokol Jakub 4:1 (1:0)

Góly: 28. a 70. Kurek, 59. Švidraň, 80. Švantner – 49. Mišány. Rozhodoval: Bujňáková. ŽK: žiadne. Diváci: 200.

(cb)

Zostávajúce výsledky: Lieskovec – Št. Bane 1:4, D. Niva – Sása 4:0, Kováčová – Lovča 4:0.

Najbližšie sa hrá 22. kolo, v ktorom v nedeľu 20. mája o 17.00 hodine Priechod privíta Sásovú, ide o okresné derby. V tom istom čase Jakub doma hostí Dobrú Nivu a Hrochoť Krupinu. Selce hrajú na ihrisku súpera, konkrétne v Sáse.

1. Kováčová 45b, 2. Hrochoť 43b, 3. Lovča 38b, 4. Sásová 36b, 5. Jakub 35b, 6. Bacúch 32b, 7. Selce 31b, 8. Lieskovec 30b, 9. Ladomerská Vieska 28b, 10. D. Niva 26b, 11. Štiav. Bane 25b, 12. Krupina 21b, 13. Priechod 11b, 14. Sása 9b.

Autor: (cb, ah), Foto: (cb) zo zápasu Sásová - L. Vieska