Saleziáni umožnia mladým trénovať a hrať v Slovenskej hokejbalovej extralige

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

saleziani1

Na sídlisku Rudlová – Sásová pracujú saleziáni v neziskovej organizácii Domka – Združenie saleziánskej mládeže. Medzi rôznymi voľnočasovými aktivitami, ktoré vykonávajú pre deti a mládež, sa v oblasti športu zameriavajú predovšetkým na hokejbal.

Salezián  Mgr. Peter Jurčišin – Kukľa hovorí:

V tomto roku sme vstúpili do spolupráce s Banskobystrickou hokejbalovou úniou a následne do súťaže Slovenskej hokejbalovej extraligy Slovenskej ktorú zastrešuje Slovenská hokejbalová únia. Takýmto spôsobom sa nám naskytla možnosť hrať v najvyššej súťaži.“

Čo ponúkajú saleziáni

Účasť v Slovenskej hokejbalovej extralige SR chlapcom i dievčatám, ktorí majú radi hokej, hokejbal. Majú možnosť vychutnať si tento šport a naučiť sa niečo nové pod asistenciou trénerov počas dvoch tréningov v týždni. Radosť z hry a  zážitok zo súťaže, kde si deti budú môcť otestovať svoje schopnosti. Čaká ich 6 turnajov v rôznych slovenských mestách.

Je tu možnosť zúčastniť sa aj domácej Saleziánskej hokejbalovej ligy, ktorá pozostáva z jesennej a jarnej hracej časti. Počas nich si chlapci zmerajú sily vo vzájomných zápasoch i na turnajoch.

Pre koho platí ponuka

Účasť v Slovenskej hokejbalovej extralige otvárajú saleziáni  pre chlapcov a dievčatá v dvoch vekových kategóriách U12 a U14. Do U12 sa môžu prihlásiť chlapci narodení 1. 1. 2006 a mladší, dievčatá narodené 1. 1. 2005 a mladšie. Do U14 sa môžu prihlásiť chlapci narodení 1. 1. 2004 a mladší, dievčatá narodené 1. 1. 2003 a mladšie. Do domácej Saleziánskej hokejbalovej ligy sa môžu prihlásiť chlapci vo veku do 17.rokov

Aké sú podmienky

Záujemci o hranie v Slovenskej hokejbalovej extralige sa dostavia (aj s hokejkou) osobne do Saleziánskeho mládežníckeho strediska na Tatranskej ul.č.38/A v utorok alebo vo štvrtok o 16:30 hod. (kontakt Peter Jurčišin – Kukľa telefón 0911911544, mail: mailto:peter.kukla55@gmail.com).

Záujemci o účasť v domácej Saleziánskej hokejbalovej lige si vytvoria vlastný tím. Ten pozostáva minimálne z piatich hráčov vo veku do 17 rokov, ktorí pošlú súpisku s potrebnými náležitosťami (meno a priezvisko, adresa, rodné číslo) na emailovú adresu mailto:shbl@pobox.sk. Štartovný poplatok je 4 eurá na hráča.

Kde nájdete saleziánov

Miesto, kde sa deti alebo ich rodičia môžu osobne stretnúť je Saleziánske mládežnícke stredisko na sídlisku Rudlová – Sásová, Tatranská 38/A. Tu na priľahlom ihrisku sa odohrávajú tréningy pre hráčov Slovenskej hokejbalovej extraligy i zápasy domácej Saleziánskej hokejbalovej ligy. Záujemci sa môžu kedykoľvek kontaktovať mailom či telefonicky.

Zdroj: Domka, Foto: ilust.