Ako sa začať správne hýbať, cvičiť a trénovať?

ŠPORT
1 /

cft1

Počas dňa otvorených dverí v Centre funkčného tréningu na Kukučínovej 8 Vám poradia odborníci z oblasti fitness a funkčného tréningu. Príďte v sobotu 27. mája do telocvične.

Dobrý pocit zo seba samého, vynikajúca kondícia, sila, vyrovnaná psychika a vysoká sebadôvera. Časté atribúty, ktoré by sme chceli mať keď vybehneme na pláž, či kúpalisko, ale namiesto toho máme často zo seba „mindráky.“

Mnohí z nás preto neraz uvažujú nad rôznymi diétami, ktoré ale často prinášajú opačný efekt. O tom, ako začať, mať radosť z cvičenia a získať správne návyky vám poradia počas Dňa otvorených dverí v Centre funkčného tréningu.

Každý jeden z nás to pozná. Po skončení zimy a s nástupom jari, sa čoraz častejšie začíname obzerať v zrkadle a dávame si záväzky či predsavzatia s cieľom zlepšiť svoju postavu a dohnať zameškané. Často to začína kúpou permanentky do „fitka“, kde neraz bez akejkoľvek koncepcie cvičíme všetko od výmyslu sveta, pokiaľ si nespôsobíme úraz alebo to jednoducho „neprepálime“, a je po cvičení.

„Neraz sa stretávame s tým, že k nám prichádzajú ľudia s vetou, že už skúsili všetko a stále nedosiahli svoje ciele,”

hovorí hlavný tréner Centra funkčného tréningu Marek Weiss. Problémom je nesprávna predstava, že cvičenie a tréning je len o nekonečnom dvíhaní činiek, tvrdom odriekaní a prísnych diétach.

„Všetky tieto predstavy sa snažíme vyvrátiť a ukázať našim návštevníkom, že cvičenie je hlavne o dobrom pocite zo seba samého, dobrej nálady, prirodzenej radosti z pohybu, ktorá sa neskôr pretaví do pozitívnych výsledkov, ktoré zákonite po čase prídu,“

pokračuje Marek. Zároveň dodáva, že tento štýl sa snažia osobitne predviesť deťom, ktoré v dnešnej dobe majú problém s nadváhou, slabšou motorikou a pohybom.

„Keďže sa chceme podeliť s našimi skúsenosťami, ukázať ako nájsť radosť z pohybu a zároveň dosiahnuť výsledky, organizujeme Deň otvorených dverí. DoD pre deti, ale aj pre dospelých, kde si budú môcť všetci vyskúšať rôzne formy služieb a tréningov v športovom centre funkčného tréningu,“

uzatvára Marek Weiss.

Deň otvorených dverí sa uskutoční v sobotu dňa 27. mája 2017 o 9:00 hod. v Centre funkčného tréningu na Kukučínovej 8 v Banskej Bystrici, kde bude čakať na návštevníkov bohatý program:

09:00 hod. otvorenie novej zóny za prítomnosti ambasádorov EMŠ Banská Bystrica

10:00 hod. detský skupinový tréning pre deti od 4 do 12 rokov

11:00 hod. skupinový (silovo-kondičný) tréning pod vedením trénerov

13:00 hod. gymnastický tréning pre dospelých i juniorov

13:00 hod. pohybovo – nápravný silový tréning pre dospelých

14:00 hod. priestor vyhradený na konzultácie a diskusiu

Sprievodný program počas podujatia Dňa otvorených dverí:

  • ochutnávka zdravej a chutnej výživy, či doplnkov
  • 15 až 20 min. poradenstvo a masáž od odborníka
  • telesná analýza (podiel tuku a svalov v tele, metabolický vek, bazálny metabolizmus,..)
  • diskusia a otázky na odborníkov, konzultácie, informácie

V rámci dňa otvorených dverí budú všetky služby poskytované zdarma. Pre viac informácií odporúčame sledovať sociálne siete – udalosť na FB facebook.com/cftbb alebo sa informovať u organizátorov cez http://www.cftbb.sk/.

Autor: (mm), Foto: FB a ilust.