Pozvánka na plánovanie verejných priestorov a ihrísk v Radvani

SPRÁVY
0 /

radvan

V utorok 14. novembra 2017 sa v Banskej Bystrici uskutoční v poradí už štvrtý workshop zameraný na participatívne plánovanie verejných priestorov. Workshop je organizovaný neziskovou organizáciou Interaktívna škola urbanizmu a územného plánovania v rámci projektu Participatívne plánovanie verejných priestorov, ktorý získal finančnú podporu zo strany mesta Banská Bystrica.

Na workshope sa účastníci dozvedia, čo je to verejné plánovanie a aké sú jeho princípy či kroky, tiež si vyskúšajú, ako to prebieha v praxi.

 „Na rokovaní občianskej rady sme sa rozhodovali, či budeme riešiť tvorbu verejného zhromažďovacieho priestoru alebo koncepciu detských ihrísk na sídlisku v Radvani. Občianska rada sa rozhodla pre detské ihriská, nakoľko mesto pripravuje novú koncepciu a my chceme zdola, spolu s verejnosťou, navrhnúť, ktoré ihriská je potrebné ponechať. Preto by sme veľmi uvítali hlavne účasť rodičov, ktorých sa táto téma týka,“

uvádza Peter Rusnák z neziskovej organizácie Interaktívna škola urbanizmu a územného plánovania.

Workshop sa uskutoční v utorok 14. novembra 2017 o 17:00 hod. v Polyfunkčnom objekte SZU (Bernolákova 8) v Banskej Bystrici. Prihlásiť sa môžete cez: http://www.facebook.com/events/338969993232674.

 

 

Zdroj: Eva Ščepková, Foto: ilust. a FB