Posledné novembrové filmové novinky v CINEMAX BB

Kino
0 /

matky rebelky stastne a vesele

Posledný novembrový týždeň prináša bystrické multikino CINEMAX BB pre svojich fanúšikov opäť niekoľko zaujímavých filmových noviniek. Sú to Matky rebelky, dokument Medzi nami, Paddington 2 a Snow Film Fest 2017.

MATKY REBELKY: ŠŤASTNÉ A VESELÉ od 23. 11. 2017

Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajšie obdobie roka. Ale určite nie pre mamy! Tri matky rebelky (MILA KUNIS, KRISTEN BELL, KATHRYN HAHN) už majú dosť večného upratovania, varenia, vyzdobovanie a zháňania perfektných darčekov pre celú rodinu (a občas aj pre seba, aby oteckovia nemali starosti).

Preto sa vzbúria a rozhodnú, že tento rok si Vianoce konečne chcú poriadne užiť aj ony. Akurát netušia, že čoskoro sa ohlásia hostia, ktorí s ich predstavou dokonalých sviatkov asi nebudú úplne súhlasiť – ich vlastné matky…

MEDZI NAMI od 23. 11. 2017

V slovenských pôrodniciach sa však radosti materstva môžu ľahko premeniť na nočnú moru. Izolované od svojich blízkych sa ženy potýkajú s prísnym režimom, osamelosťou, ale aj rôznymi formami násilia.

Dokumentárny film Zuzany Límovej je intímnym pohľadom za zatvorené dvere pôrodníc, kam môžu zvyčajne vstúpiť len budúce “mamičky”. Je exkurziou na miesta, kde sa zázrak zrodenia stal len bežnou rutinou a každý, vrátane pôrodných asistentiek a lekárov, podlieha absurdným pravidlám platným už desiatky rokov.

Hoci by sa ženy počas najprirodzenejšieho procesu ľudského života mali sústrediť predovšetkým samy na seba, musia sa riadiť pokynmi zdravotníkov a zastaranými procedúrami bez ohľadu na ich vlastné pocity či potreby.

Svedectvá tých, ktoré v sebe našli odvahu prehovoriť, dopĺňajú zábery zachytené počas všedných dní v štátnej pôrodnici. Situačné rozhovory s personálom odkrývajú temnú stránku zdravotníctva, kde sú rutina a medikácia dôležitejšie než ľudská dôstojnosť. Aký je to pocit priviesť na svet nový život v týchto podmienkach? Film Medzi nami na túto otázku odpovie.

PADDINGTON 2 predpremiéra už 25. 11. 2017

Paddigton si po svojom prvom veľkom dobrodružstve šťastne nažíva s rodinkou Brownovcov na predmestí Londýna. Obľúbili si ho aj všetci susedia a známi, pretože všade rozdáva radosť… a samozrejme marmeládu. Jeho milovaná teta Lucy bude mať onedlho 100 rokov a Paddington musí nájsť nejaký skvelý narodeninový darček.

Pri pátraní po ňom zablúdi aj do starožitníctva pána Grubera, kde objaví nádhernú rozkladaciu knihu. Je však príliš drahá, a preto si musí najskôr zarobiť nejaké peniaze rôznymi pomocnými prácami. Keď kniha zmizne, je na Paddingtonovi a Brownovcoch, aby odhalili skutočného zlodeja…

SNOW FILM FEST už 28. 11. 2017

SNOW FILM FEST aj tento rok prinesie filmy o snežných dobrodružstvách.

Program:

18:00 Úvod (5 min)

18:05 Obyčejní chlapi (31 min)

18:36 Ven(ca) (36 min)

19:12 Výstup na Link Sar (36 min)

19:48 Pohádka Johna Shockleeho (9 min)

19:57 – 20:07 Prestávka

20:08 Dog Power (32 min)

20:40 Pocit viny (35 min)

21:15 Ski for freedom (10 min)

21:25 Koniec festivalu

PRAJEME VÁM MAXIMÁLNY CESTOVATEĽSKÝ ZÁŽITOK

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Zdroj: CINEMAX BB