V piatej lige iba výhry Jakuba a Hrochote, v štvrtej nezvládlo Jupie derby s Medzibrodom

1 /

Tento víkend sa dohrávali tri stretnutia jesennej časti v piatej futbalovej lige a jedno v štvrtej. V Badíne privítalo v okresnom derby Jupie hráčov Medzibrodu a z troch bodov sa tešili hostia. O súťaž nižšie sa hralo okresné derby v Priechode a podľa očakávania domáci posledný celok tabuľky podľahol Hrochoťanom. Selce nestačili na svojom štadióne Ladomerskej Vieske, avšak potešil nás Jakub výhrou nad Štiavnickými Baňami. Z tohto duelu je naša fotogaléria.

IV. LIGA

Naše Jupie v Badíne nastúpilo na okresné derby s Medzibrodom v nedeľu už v dopoludňajších hodinách o 10.30 hodine a do zápasu vstúpili lepšie hostia. Dvakrát nebezpečne vystrelili, ale domáca obrana loptu zblokovala. V štvrtej minúte sa však dostala k stopérovi Rajčokovi a ten krásnou strelou nechytateľne napálil do vinkla – 0:1. To mužstvo nakoplo a začalo hýriť aktivitou. Podlavicko-badínski futbalisti neboli vo svojej koži, takže na rozdiel dvoch gólov zvýšil v osemnástej minúte Pipich. Zasekol si troch obrancov súpera a strelou medzi nohy jedného z nich zvýšil na 0:2. Až potom malo Jupie náznaky šancí zo štandardiek, ale neviedli k vytúženému úspechu. V závere polčasu fauloval Rajčok aktívneho Ďurtu a z priameho kopu sa pekne trafil v 43. minúte Plško 1:2.

V druhom polčase boli domáci oveľa aktívnejší a išli za vyrovnávajúcim gólom. Hrozili najmä po krídlach, no ich snaha bola korunovaná vytúženým zásahom až po hodine hry. Nemčík si nabehol na Plškov kop a hlavou nikým nekrytý zariadil nerozhodný stav 2:2. Futbalisti Jupie mali naďalej viac z hry, chceli otočiť výsledok, boli lepším mužstvom, aktívnejší, ale museli si dávať pozor na brejky hostí. Z nich hrozil najmä Sedliak. Dokonalý obrat sa mohol podariť najmä v prečíslení troch na jedného, ale Šimunek miesto prihrávky Konderovi volil zakončenie, ktoré obranca Sokola Medzibrod zblokoval. Z následného ojedinelého útoku hostia skórovali na 2:3. Sedliak strelou z vnútra šestnástky v 84. minúte poslal loptu cez ruky brankára Škubáka priamo medzi žrde a zariadil tak cenné tri body pre svoj tím, pretože v závere sa už domácim i napriek prevahe nepodarilo vyrovnať.

Tréner mužov Jupie FŠMH Jaroslav Boroviak zhodnotil jeseň nasledovne: „V jesennej časti sme odohrali dobré zápasy, hoci sme mali zlý úvod u nováčika v Tisovci. Potom sa však mužstvo naštartovalo a hlavne doma dokázalo vyhrávať. Navyše body sme získali i na ihriskách súperov. Mrzí nás domáca strata s Hriňovou. Tento duel sme mali pod kontrolou a vyhrať ho. Moje mužstvo sa postupne formovalo, no potrebujeme ho doplniť v útočnej fáze. Ak by sme zvládli lepšie záver jesene, mohli sme pri určitých okolnostiach zimovať i na čele tabuľky. Nestalo sa tak, preto sme v jej strede.“

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – TJ Sokol Medzibrod 2:3 (1:2)

Góly: 43. Plško, 63. Nemčík – 4. Rajčok, 18. Pipich, 84. Sedliak. Rozhodoval: Žeriava. ŽK: Šimunek, Pšida, Veselovský – Rajčok. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: V. Krtíš – Tornaľa 1:0, Hriňová – Poltár 3:3, Pliešovce – Vinica 2:1.

1. Poltár 26b, 2. Medzibrod 23b, 3. Šalková 22b, 4. Tisovec 21b, 5. Hriňová 20b, 6. Slov. Ďarmoty 20b, 7. Č. Balog 19b, 8. Jupie 19b, 9. Tornaľa 18b, 10. Revúca 18b, 11. Pliešovce 17b, 12. Rakytovce 14b, 13. Vinica 12b, 14. V. Krtíš 9b.

Jakub dohrával minulotýždňové odložené stretnutie 13. kola a v príjemnom počasí hostil Štiavnické Bane, ktoré by sa v prípade výhry mohli na náš celok z Banskej Bystrice bodovo dotiahnuť. V prvom polčase mali viac z hry domáci futbalisti. Už po desiatich minútach sa ujali vedenia, keď dlhý pas takmer z polovice ihriska vyslal na ľavú stranu Janík a Chrenovský z rohu hranice šestnástky vyslal účinnú krížnu strelu – 1:0. Hostia ožili až po polhodine hry, v ďalšom vývoji stretnutia si vypracovali tri veľmi dobré šance, ale tie mal z brejkových situácii a zo štandardiek aj Jakub. Obom tímom chýbala najmä presnejšia muška. Bane mali loptu v druhom polčase častejšie na kopačkách, náš celok nastúpil v mierne oklieštenej zostave, chýbal najmä Mišány, navyše v 73. minúte sa po strete s protihráčom zranil ďalší kľúčový hráč Pánik, ktorý musel byť na nosidlách prevezený do šatne. Napriek tomu Jakub nezložil zbrane a po centroch či štandardkách sa prezentoval nebezpečnými hlavičkami, najmä Chrenovský mohol zvýšiť na 2:0. Vyrovnať však mohli aj hostia ak by centrovanú loptu poslal hlavou kapitán Michalek pod brvno a nie nad. V samom závere rozhodca nadstavoval až štyri minúty, čo znervóznelo domácich, lopty putovali do ich pokutového územia, ale obetavo zasahovali defenzívni i ofenzívny futbalisti nášho Sokola, takže tri body zaslúžene vydreli. Z tohto duelu je naša fotogaléria.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Baník Štiavnické Bane 1:0 (0:0)

Gól: 12. Chrenovský. Rozhodoval: Pásztor. ŽK: Tužinský – Necpal, T. Ondrejka. Diváci: 100.

Posledný Priechod dohrával siedme kolo a privítal na svojom štadióne Hrochoť. Tá od úvodu aj počas celého priebehu zápasu bola aktívnejšia, kombinačnejšia. Domáci takmer celý prvý polčas dokázali odolávať. Hostia až na nepresnú strelu Jána Zátrocha a nebezpečnú hlavičku Poliaka si vyloženú šancu nevypracovali. Do priestoru bránky pálili len raz, konkrétne z uhla vyprášil Veselovi rukavice Róbert Sláva. V 44. minúte sa však ujali vedenia, keď nakopnutú krížnu loptu za obranu efektným zakončením upratal do siete kapitán Ján Dorotovič – 0:1. Do druhého polčasu sa Priechod snažil s výsledkom niečo urobiť, no Hrochoťanom sa z rýchleho brejku podarilo pomerne skoro (už v 52. minúte) vsietiť druhý gól zásluhou Tomáša Uhliara – 0:2. Od toho momentu sa zápas prakticky len dohrával. Domáci až na hlavičku Hejčíka viac neohrozili, naopak hostia zápas dohrali poctivou profesorskou údržbou okorenenou tretím gólom tentoraz v podaní Prostredného, ktorý v sklze zakončoval skvelú akciu a presný center Vladimíra Maľu na 0:3.

OFK 1950 Priechod – ŠK Hrochoť 0:3 (0:1)

Góly: 44. Dorotovič, 54. T. Uhliar, 72. Prostredný. Rozhodoval: Bednárik. ŽK: Zátroch, T. Uhliar, Sláva, Škamla (všetci Hrochoť). Diváci: 150.

Doma sa v nedeľu popoludní predstavili pred slabou diváckou návštevou v dohrávke posledného jesenného kola Selce v súboji s Ladomerskou Vieskou. Kto by bol povedal, že o výsledku rozhodne už štrnásta minúta zápasu. V nej sa totiž presadil hosťujúci Július Dobrota a zariadil tak stav 0:1. Ten sa do prestávky nemenil a dokonca ani po nej, pretože domáci snahu o vyrovnanie nekorunovali vyrovnávajúcim gólom. Kanonierske schopnosti nepredviedli tak Kurta ani Koctúr, navyše v 85. minúte si nervy na uzde neudržal striedajúci Selčan Jakub Mesík, vulgárne vynadal hlavnému rozhodcovi a videl červenú kartu. Oslabený náš celok tak v závere mal ešte ťažšiu pozíciu a nezískal teda ani bod.

ŠK Selce – FK Filjo Ladomerská Vieska 0:1 (0:1)

Gól: 14. Dobrota. Rozhodoval: Laššák. ŽK: Hapak, Koctúr – E. Škriniar. ČK: 85. J. Mesík (Selce) za nešport. správanie. Diváci: 90.

Zostávajúce výsledky: Bacúch – Krupina 2:2 a Kováčová – Hrochoť zo stredy 1. novembra 0:1(!) – z pokutového kopu sa tam presadil v 38. minúte Sláva.

1. Kováčová 28b, 2. Lovča 28b, 3. Hrochoť 24b, 4. Jakub 23b, 5. Ladomerská Vieska 21b, 6. Sásová 21b, 7. Bacúch 19b, 8. Lieskovec 19b, 9. Krupina 18b, 10. Selce 18b, 11. Št. Bane 17b, 12. D. Niva 15b, 13. Sása 5b, 14. Priechod 1b.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Jakub - Š. Bane)