Október v Bábkovom divadle na Rázcestí

KULTÚRA
1 /

neplac anna

Októbrový program v Bábkovom divadle na Rázcestí začal v nedeľu 1. októbra inscenáciou pre deti hosťujúcej režisérky z Naivního divadla Liberec Michaelou Homolovou „Nádherný Utorok“ na motívy rovnomennej knihy českej spisovateľky a maliarky Daisy Mrázkovej.

V utorok 3. októbra 2017 o 19:00 hod. to bude netradične verejná diskusia s kandidátmi na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Mesiac pred krajskými voľbami budú diskusiu viesť Jakub Filo z denníka Sme a Michal Piško z Transparency International Slovensko. Pozvaní sú Martin Klus, Marian Kotleba, Ján Lunter a Stanislav Mičev

„Ďalší program v mesiaci október sa už bude niesť v duchu tradičného i menej tradičného divadla. V stredu 4. októbra uvedieme už stabilné predstavenie T.V. Recepty o živote Terézie a Jána Vansu z Fortničky,“

hovorí dramaturgička BDNR Monika Tatarková.

V utorok 10. októbra sa v divadle uskutoční predstavenie „Babie leto“, ktoré sa skladá z obrazov zo života a veku ženského podľa Boženy Nemcovej a súčasnosti. V stredu 11. októbra to bude cesta s jazykom, so slovenčinou i k sebe samým, v predstavení „Náukobeh slovenčini“.

Tragikomický pohľad do kuchyne rodinných a partnerských vzťahov, (de)formovaných silou mediálneho vplyvu a každodenných rituálov, uvedie BDnR pod názvom „Reality snow“ v utorok 17. októbra. V hlavnej úlohe sa predstaví herečka Jana Oľhová.

O deň neskôr, v stredu 18. októbra, bude v BDnR „Divadelný kvíz pre všetkých Európanov a Európanky”. Kvíz uvádza divadlo pri príležitosti novej premiéry pre dospelých, ktorá sa pod názvom „Európa v korešpondencii“ v réžii Mariána Pecka uskutoční 17. novembra.

Adaptácia poviedky Ireny Brežnej „List čiernemu synovi“ o prekonávaní strachu z cudzoty, bude na doskách divadla v utorok 24. októbra. Inscenácia vznikla v spolupráci so štúdiom T.W.I.G.A. V rokoch 2015/2016 bola inscenácia súčasťou projektu Stop extrémizmu!

Posledným októbrovým predstavením BDNR pre dospelých bude 25. októbra „Neplač, Anna – Príbeh ženy, napísanej podľa Muža“ od autora Juliusa Meinholma.

Zdroj: BDNR, Foto: ilust.