November v bystrickej Europe sa opäť nesie v znamení vzácnych pokladov neživej prírody

Výstava
0 /

Perla pre ľudí narodených v znamení váh, diamant a rubín pre tvrdohlavých baranov a akvamarín pre všetkých vodnárov. Ak Vás zaujíma, aký ochranný kameň je vhodný práve pre vás alebo sa chcete dozvedieť oveľa viac, navštívte banskobystrické nákupné centrum už najbližší víkend, kedy sa v centrálnom priestore uskutoční už 30. ročník Mineralogických dní Kristiána Andreja Zipsera.

mineral3

Jubilejný ročník mineralogickej expozície sa uskutoční v spolupráci so Slovenským mineralogickým spolkom, a to pod záštitou Mineralogických dní uhorského vedca Kristiána Andreja Zipsera, ktorý pôsobil i zomrel v Banskej Bystrici. Keďže sa výstava každoročne teší veľkej obľube, tento rok potrvá o deň dlhšie než boli návštevníci nákupného centra zvyknutí.

mineral7

,,Už od piatka 9. novembra sa všetci milovníci klenotov podzemia môžu tešiť na prehliadku najrôznejších druhov minerálov, skamenelín, ale i najcennejších šperkov a výrobkov z cenných kameňov. Opäť si tak budú môcť zakúpiť obľúbené minerály ako ametyst či ruženín, ale i opál, jantár, či granát a tyrkys, ktorými môžu potešiť svojich blízkych, napríklad aj na Vianoce,“

pozýva na unikátnu expozíciu Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC.

mineral

Výstavy sa aj tentoraz zúčastní viac ako 50 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale i zo susedného Česka, Maďarska či Poľska. Okrem pestrého výberu minerálov a predĺženej doby trvania tejto jedinečnej prehliadky čaká na návštevníkov Europa SC ešte jeden unikát.

,,Tento rok bude výstava o čosi výnimočnejšou ako po minulé roky. Slovenský mineralogický spolok totiž nedávno zaznamenal výnimočný úspech – v okolí obce Špania Dolina našli nový druh minerálu, ktorého výskyt je na Slovensku veľmi ojedinelý. Viac informácií o tomto náleze, ako aj samotný minerál, ktorý nesie meno monohydrokalcit, bude k dispozícii priamo na expozícii, vždy od 9:00 do 21:00 hod,“

dodáva Seleštianska.

 

vystava europa

Zdroj: Romana Dorotovičová, Foto: ESC ilustračné