Nočné mrazy budú pokračovať aj v ďalšom januárovom týždni

Počasie
0 /

pocasie2

Silné mrazy, ktoré na začiatku nového roka zasiahli aj Banskú Bystricu, budú pokračovať najmä v noci aj počas ďalšieho týždňa. Na víkend sa trochu zmiernia a zasneží.

V pondelok bude podľa meteorológov v meste pod Urpínom zväčša polooblačno. Teplota počas dňa dosiahne úroveň – 7 °C, v noci klesne na  – 15 °C.

utorok by v našom meste malo byť polooblačno. Maximálna denná teplota v tento deň vystúpi na – 8 °C, v noci bude okolo – 15 °C.

Aj v stredu bude v Banskej Bystrici polooblačno. Ortuť teplomera sa cez deň dostane na – 7 °C, v noci klesne k – 12 °C.

Vo štvrtok môžeme očakávať zamračenú  oblohu so snehovými prehánkami, o niečo sa zmiernia mrazy. Denná teplota vystúpi na – 2 °C, v noci bude  okolo – 5 °C.

piatok bude oblačno so snehovými prehánkami. Teplota cez deň sa bude pohybovať na úrovni – 1 °C, v noci klesne na – 6 °C.

Bystričanov čaká zamračený víkend. V sobotu má  byť oblačno so snehovými prehánkami, pričom denná teplota vystúpi na  – 1 °C, v noci bude okolo – 10 °C. Aj nedeľa bude zväčša zamračená so snehovými prehánkami. Cez deň sa teplota dostane na úroveň  0 °C, v noci klesne k  – 9 °C.

Toto januárové počasie je typické aj pre naše mesto. Treba ho prečkať v zdraví,  dobre sa obliecť a nepreháňať to s pobytom na mraze hlavne v nočných hodinách.

Zdroj: SHMÚ, Foto: ilust.