Naši hokejisti zdemolovali Novozámčanov na ich ľade + HLASY

5 /

Banskobystrickí ´barani´ dokázali v 6. kole Tipsport ligy vyhrať na ľade nováčika Nových Zámkov jednoznačne 9:2. Základ úspechu položili v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a potom aj v druhej, v ktorej pridali ďalších päť gólov do siete súpera, pretože priveľa fauloval.

Prvú šancu zápasu si vypracovali domáci. V tretej minúte sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného s koncovkou Hvilu, podržal nás brankár Bacashihua. Do vedenia išli napokon Bystričania v siedmej minúte. Po vyhratom buly napriahol od modrej Ty Wishart a bolo 0:1. Potom sme hrali presilovku a v nej sme udreli druhýkrát. Presadil sa z kruhu Tomáš Surový peknou strelou pod lapačku Šimka. Nové Zámky mohli znížiť, ak by po prihrávke Brabenca využil dobrú možnosť spomedzi kruhov Cardwell. Nestalo sa aj vďaka nášmu gólmanovi a prišiel trest pre súpera v pätnástej minúte. Buc z rohu klziska našiel v medzikruží Maxima Matuškina a ten namieril presne k žrdi – 0:3. Z bránky Zámkov sa porúčal Šimko a nahradil ho Borároš. No aj ten o necelé dve minúty inkasoval. Spoza kruhu ako aj domáceho zadáka vystrelil Vjačeslav Truchno a zariadil pohodlné vedenie – 0:4. V závere tohto dejstva mohli Zámčania znížiť po individuálnej akcii Cardwella, no Bacashihua ho vychytal.

V druhej tretine najprv vykresal maličkú nádej pre domácich Hvila v presilovke, ktorý poslal puk do odkrytej časti našej bránky, no ešte v tej istej minúte odpovedal strelou spoza kruhu Jordan Hickmott a neskôr sa presadil aj v početnej výhode o dvoch hráčov z ľavého kruhu – 1:6. To už bol medzi žrďami opäť Šimko. Využili sme však následne ešte i trvajúcu presilovku o jedného muža na ľade naviac, tentoraz Vjačeslav Truchno mal veľa priestoru a pred exZvolenčanom sa nemýlil. V polovici stretnutia Zámky znížili po chybe Matuškina Hudecom, Bacashihua sa totiž nestihol vrátiť medzi žrde – 2:7. Nič významné sa však neudialo, keďže sme opäť ťažili z početnej výhody, tentoraz dobrú robotu odviedol Hickmott a na ľavej strane voľný a osamotený Dávid Buc nemal problém skórovať – 2:8. Do druhej prestávky sme stihli pridať aj deviaty gól a opäť v presilovke. Surový si všimol, že Mathew Maione zbieha z modrej do medzikružia a náš obranca sa nemýlil.

V záverečnom dejstve mali hokejisti spod Urpína niekoľko možností na dosiahnutie ‚desiatky‘, no aj vďaka niekoľkým Šimkovým pohotovým zákrokom sa im to nepodarilo. V úplnom závere mal dobrú šancu skorigovať stav domáci Hegyi, ale ani on neuspel.

HC Mikron Nové Zámky – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)
Góly: 25. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Hudec – 7. Wishart (Ferleťák), 12. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, Mihálik), 17. Truchno (Mihálik, Mikuš), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin) 28. Truchno (Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (Surový, Buc). Rozhodovali: J. Konc – M. Orolin, Synek, vylúčení na 2 min: 9:3, navyše: Štindl 10 minút za napadnutie zozadu, Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 1:0, diváci: 1792

Nové Zámky: Šimko (15. Borároš, od 25. min opäť Šimko) – Cardwell, Mäkinen, Čížek, Sandgren, Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier – Saarinen, Brabenec, Semorád – Lelkeš, Hudec, Fábry – Hvila, Kytnár, Paulovič – Sucharda, Hegyi, Dubec

Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Valent, Ťavoda – Buc, Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: „Začiatok zápasu sme nemali najhorší, no Bystričania vystrelili štyrikrát a my sme inkasovali tri góly. Už to bola pre nás veľká deka. Potom pridali aj ďalší. Na začiatku druhej tretiny sme síce znížili na 1:4, ale potom sa dostavili tri nezmyselné vylúčenia a súper nás potrestal, keďže bol v pohode. V tej chvíli bolo na ľade iba jedno mužstvo a my sme ho nevedeli zastaviť. Ťažko sa s tým niečo robí. Dúfam, že práve dnes sme si vybrali deň ´blbec´ ako sa povie a to na celú sezónu. Do polnoci sa musíme otriasť a od zajtra sa budeme pripravovať na ďalší duel s Liptovským Mikulášom. S týmto súperom to bude rovnako veľmi ťažké, pretože si to musíme hlavne v hlavách urovnať.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „So zápasom ako aj s výsledkom sme samozrejme spokojní, ale na začiatku to bolo veľmi vyrovnané. Práve v tejto fáze nás niekoľkými dobrými zákrokmi podržal brankár Bacashihua. Dali sme tri rýchle góly, čo nás nakoplo. V druhej tretine nám domáci ponúkli niekoľko presiloviek, ktoré sme využili. Boli sme vysoko efektívni. Výsledok je pre krutý pre súpera a úplne neodzrkadľuje priebeh stretnutia. My sa môžeme do polnoci potešiť, no potom sa už treba pripraviť na ďalšie kolo.“

Autor: (bl), Zdroj: Video huste.tv + yotube, Foto: ilustračné