Najbližšie novembrové športové akcie v Európskom meste športu 2017

ŠPORT
0 /

holej bb-zilina

Aj v druhej polovici novembra sa v Banskej Bystrici uskutoční niekoľko športových akcií, ktoré si určite nájdu svojich fanúšikov. Prinášame Vám ich výber.

Bavme deti športom

Vo štvrtok 16. novembra o 9:00 hod v športovej hale Športového gymnázia na Triede SNP 54 začínajú súťaží súťaže cca 170 detí.

Žiakov ZŠ Banskobystrického kraja čakajú rôzne súťažné disciplíny – skok do diaľky štafetovou formou, štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, odhod plnou loptou z kolien spoza hlavy, prekážková dráha „Formula“, 3 minútový vytrvalostný beh a skoky cez švihadlo.

bavme deti sportom

Nežná reumatická revolúcia – bojujeme za slobodu pohybu

V piatok 17. novembra o 10:00 hod. sa v Mestskom parku (v prípade nepriaznivého počasia v telocvični Katolíckeho gymnázia) športová akcia zameraná na reumatikov.

Cieľom Nežnej reumatickej revolúcie – boja za slobodu pohybu je priniesť pozitívny pohľad na šport pre reumatikov poskytnutím možnosti zdravého pohybu nezaťažujúceho kĺby. Podujatie bude zahájené ukážkou a inštruktážou technicky správneho prevedenia chôdze s inštruktorom Nordic Walking a postupne budú zratúvať všetky kroky pre dobrú vec.

Spestrením programu budú malé súťaže a darčeky pre všetkých účastníkov. Ide o pilotný ročník akcie, ktorá tiež reaguje na fakt, že sa mesto Banská Bystrica  aktivizuje ako Európske mesto športu 2017.

plagat nezna reumaticka revoluciaHokej HC´05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina

V piatok 17. novembra 17:00 hod. odohrajú naši „barani“ na zimnom štadióne hokejový zápas 20. kola Tipsport ligy nastúpia proti žilinským „vlkom“.

holej bb-zilinaGrand Prix SNP v krasokorčuľovaní

V sobotu 18. a v nedeľu 19. novembra sa na bystrickom zimnom štadióne uskutoční 55. ročník Veľkej ceny SNP v krasokorčuľovaní. Súťaže budú prebiehať od 8:00 do 20:00 hod. po obidva dni.

grand prix snp

60. výročie založenia katedry telesnej výchova a športu FF UMB

Vo štvrtok 23. novembra o 17:00 hod. ožije aula Beliana na Tajovského ul. 40 Akademickou slávnosťou k 60. výročiu založenia katedry FF UMB s týmto programom:

16:30 – 17:30 beseda s olympionikmi

18:00 slávnostné otvorenie galavečera, odovzdávanie ocenení a kultúrny program.

aula beliana umbNočné šifry

Vo štvrtok 23. novembra o 18:00 hod. sa v Sport Bare na  Dolnej 11  koná  nočná šifrovacia hra 3-členných tímov. Počas hry sa tímy snažia vylúštiť jednotlivé šifry na stanovištiach, ktorých riešenie ich posunie k ďalšiemu stanovišťu a ďalšej šifre. Takto sa postupne presúvajú z miesta na miesto.

Hra sa automaticky končí po 4 hodinách a ak do tohto momentu nie je v cieli ani jeden tím, víťazom sa stáva ten tím, ktorý má v tomto čase najviac bodov a je najbližšie k cieľu.

plagat nocne sifry

Hokej HC´05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice

Vo štvrtok 23. novembra o 17:30 hod. hrajú naši hokejisti ďalší dôležitý zápas 22. kola Tipsport ligy na zimnom štadióne s odvekým súperom HC Košice o druhé miesto v tabuľke.

bb-kosice

 

 

Zdroj: mesto BB, Foto: ilust.