Marek Weiss a Centrum funkčného tréningu: Vždy šlo o to, robiť to inak a kvalitne

ROZHOVOR
1 /

image4

Ahoj Marek, o CFT sme už písali minulé roky. Ako sa Vám darí v poslednom období ?

Ďakujem pekne, trocha turbulentné obdobie, ale vcelku sa nám darí dobre. Podarilo sa nám dobudovať veci na ktorých sme pracovali posledný rok. Rozšírili sme náš trénerský tím, zväčšili gym a chalani z trénerského tímu postíhali dosť školení a certifikácií. Športovému tímu “The Machines”  sa darí vyhrávať regionálne i celoslovenské súťaže. Trénerka Nina a súčasne členka mašín bola vybratá do slovenskej reprezentácie vo vzpieraní. Sme na nich hrdí.

Postíhali ste toho dosť. Povedz nám niečo o tých veciach na ktorých si pracoval posledný rok.

Vždy sme chceli robiť veci inak, vidíme veľký potenciál v individuálnych tréningoch a poskytovaní služieb, ktoré chceme povýšiť na úplne inú úroveň. Po novom, keď k nám klient príde s individuálnymi potrebami pristupujeme k nemu trocha ako na súkromnej klinike (smiech). Prechádza kompletnou anamnézou a konzultáciou, ktorú zaznamenávame na jeho osobnú kartu. Vďaka karte má k dispozícii inteligentné rozhranie, ktoré je prístupné na našej webovej stránke.

Znie to zaujímavo, skús nám to opísať podrobnejšie.

Na karte zaznamenávame klientove posledné roky, jeho stravovacie návyky, choroby, zranenia. Ďalej diagnostikujeme, “screenujeme” ako je na tom s pohybom, na základe toho neskôr upravujeme tréningový plán. Testujeme, telesná analýza nám prezradí podiel telesného, viscerálneho tuku, pomer vody, svalov v tele, bazálny metabolizmus. Zaviedli sme kvartálne hodnotenia trénerov, na základe dochádzky, plnenia tréningového plánu, plnenia stravovacieho plánu a regenerácie tréner každé 3 mesiace hodnotí klienta. Klient to vo svojom profile všetko vídí, kde má medzery, prípadne čo musí zmeniť ak sa chceme posunúť ďalej. V profile sa nachádza aj stravovanie, nákupný košík, kalorické tabuľky, plán regenerácie. Všetko v kocke aby si to ľahko našiel a boli sme mu vždy na blízku, pretože počas tej hodiny čo je u Nás v gyme je pod dohľadom, ale ďalších 23 hodín je to na ňom a my mu chceme byť aj vtedy nablízku.

Ako vyzerá taký bežný individuálny tréning ?

U každého inak, sústredíme sa na individualitu každého klienta. Pán, čo má 40 rokov a ciele nabrať kondíciu má uplne iný tréningový plán ako napr. 23 ročné dievča, čo chce schudnúť a vytvarovať postavu. Stále však platí, že sa venujeme primárne kondičným/kardiovaskulárnym a metabolickým cvičeniam, gymnastike a cvikom s vlastnou váhou, silovému tréningu.

Videli sme, že trénujete i deti.

Áno správne, v deťoch vidíme veľký potenciál. Detské tréningy u nás prebiehajú už vyše roka. Máme dve kategórie od 4-8 rokov a od 8-12 rokov. Musím pochváliť našich trénerov i trénerku, ktorí ich trénujú a pracujú s deťmi naozaj skvele. Venujú sa gymnastike, atletike, základným cvikom s vlastnou váhou, koordinácii a veľmi sa teším, že sa nám také niečo v Banskej Bystrici podarilo urobiť.

Stále robíte skupinové tréningy ?

Jasné, samozrejme, mesiac čo mesiac k nám chodia nováčikovia na naše kurzy, ktoré sú podmienkou pred začatím so skupinovými tréningami. Robíme to zodpovedne, nechceme aby sa ľudia cítili nesvoji, keď nevedia čo na tréningoch robiť, nepoznajú cviky a na druhej strane myslíme na stálych členov, ktorí už sú zabehnutí. Veľmi sa nám tento systém osvedčil a skupinové tréningy boli vždy o komunite, ktorú chceme ďalej rozširovať.

Spomínal si, že ste rozširovali trénerský tím. Koľko trénerov už pôsobí v CFT ?

Je nás dokopy 8 trénerov a jeden masér :-). Každý z nás sa špecializuje na niečo iné, i keď ja osobne som sa už viac menej stiahol z každodenného trénerského života. Páči sa mi, že máme taký rôznorodý tím, keď k nám klient príde so špecifickými potrebami, hneď vieme ku koho by sme ho zaradili a kto bude mať pre naho najväčší prínos.

Máte už aj maséra ?

Áno, zhruba rok dozadu sme ako súčasť centra spravili masážny salón. Venujeme sa rôznym masážam, bankovaniu, tejpovaniu. Masér má dlhoročnú prax a celý náš trénerský tím veľmi rád navštevuje masážny salón :-).

Naozaj veľa noviniek. Na záver máš priestor, ak máš ešte niečo na jazyku.

Ďakujem za rozhovor a podporu. Všetkým nám prajem úspešný nový rok.

VIDEO (individuálne)

VIDEO (skupinové)

 

Autor: (dem), Foto: ilustračné