Ján Nosko: Všetko je o komunikácii a spolupráci #38

Blog
1 /

Napriek slnečnému počasiu a predzvesti dovolenkového obdobia pracujeme v plnom nasadení. Som rád, že sme schopní držať sľuby, ktoré sme v minulosti Banskobystričanom dali. Základom je však komunikácia a hľadanie kompromisu, ktoré vedú k spokojnosti oboch strán.

Prvý krok máme za sebou…

Absolvovali sme sériu stretnutí s obyvateľmi mestských častí, kde sme tvárou v tvár diskutovali. Teší ma, že ľuďom v našom meste nie je situácia s parkovaním ľahostajná. Nastoľujú svoje nápady a chcú byť nápomocní. Na stretnutiach nechýbali emócie – radosť i zlosť. Ľudia však prišli, počúvali a pýtali sa. Vážim si to. Každý deň sú konfrontovaní s problémom parkovania a ich nápady sú konštruktívne. My veci riešime za horúca. Návrhy občanov sme si boli obzrieť priamo v teréne. V tejto chvíli riešime pripomienky a zapracovávame ich. Potom nastavíme vhodnú stratégiu a určíme ďalší postup.  Niektoré nápady naozaj stoja za zváženie a Banskobystričanom za ne ďakujem.

DSC_0058

Máme krásne pamiatky

Za dôležité považujem aj prostredie, v ktorom žijeme. Veľmi ma potešilo, že sa konečne  začalo s rekonštrukciou kaštieľa Radvanských. Je to pozitívna správa. Sme zas o krok bližšie k vytvoreniu výnimočného kultúrneho miesta. Pozornosti sa dočkal aj Bárczyovský kaštieľ. Súkromná firma sa pustila do upratovania a zadarmo upravili jeho okolie. Počas troch dní upratovalo tieto priestory pätnásť ľudí a dokonca sa pridali aj dvaja bezdomovci. Zaplnených sto vriec a štyri veľkokapacitné kontajnery plné odpadu hovoria za všetko. V okolí je stále čo upravovať, no verím, že toto bol len začiatok.

IMG_5992B3

Detská radosť

Deti vedia vždy vyčariť úsmev na tvári. Žiaci základnej školy na Spojovej ulici nás o tom presvedčili. Odovzdávanie zrekonštruovaných telocviční sprevádzala výborná atmosféra a v priestoroch školy bolo cítiť neskutočnú energiu.  Ďakujem za príjemný zážitok a všetkým želám pekný týždeň.

spojova5

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

43 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.