Ján Nosko: Upratujeme neporiadok, aj autá na sídliskách #37

Blog
2 /

Dvadsaťročná oslávenkyňa v podobe celomestskej upratovacej akcie Za krajšie mesto je už v plnom prúde. Som rád, že sa zapájajú aj mnohí obyvatelia, ktorým záleží na čistote svojho okolia. Žiaľ, nájdu sa aj takí, ktorí robia pravý opak. Svedčí o tom okolie chátrajúceho Bárczyovského kaštieľa a Furmanskej krčmy v Radvani. Ako som sľúbil, budeme iniciovať stretnutie s majiteľmi týchto objektov a verím, že sa nám aj tento priestor podarí čo najskôr skultúrniť. Zaslúži si to.

DSC_0597-1

Chceme sa stretávať s ľuďmi a prijímať konštruktívne pripomienky

Všetci sa zhodneme v jednom ? s parkovaním na sídliskách je chaos. Ak chceme v tomto chaose urobiť poriadok, potrebujeme vedieť, ktoré lokality sú na vybudovanie parkovísk pre obyvateľov akceptovateľné. Z prvého verejného prerokovania parkovacej politiky v Sásovej mám dobrý pocit. Podobne aj zo stretnutia s petičným výborom, ktorý mal pripomienky k výstavbe parkoviska na Rudohorskej ulici. Takto má vyzerať dialóg medzi vedením a Banskobystričanmi, v snahe nájsť kompromisy. Uvedomujem si, že riešenie dvadsať rokov nahromadených problémov s parkovaním si vyžaduje čas. No začať musíme.

DSC_0492_1

Banskáááááá Bystrica!

Napriek teplým dňom mesto žije a dýcha ľadovým hokejom. Naši Barani potešili celú Banskú Bystricu. Ďakujeme za skvelý hokejový zážitok a držíme palce naďalej!

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

43 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.