Ján Nosko: Upratujeme mesto, opravujeme škôlky #35

Blog
0 /

Po slnečnom a športovom víkende začíname pracovný týždeň znova naplno. Som rád, že ďalší pozitívny signál vyšleme Banskobystričanom už túto stredu. Po troch mesiacoch sa opäť stretneme s investorom autobusovej stanice, aby sme poklepaním základného kameňa oficiálne spustili jej výstavbu.

Rok materských škôl

Intenzívne sa venujeme aj dlhodobo zanedbaným materským školám. Našou prioritou je nielen ich rekonštrukcia, ale aj zefektívnenie ich hospodárenia. Preto v súčasnosti pracujeme na ekonomickej analýze, aby sme získali dokonalý obraz o tom, akú má každá materská škola výkonnosť. Na základe získaných výsledkov, budeme prijímať ďalšie opatrenia. Verím, že škôlky raz budú fungovať efektívnejšie a našim deťom v nich vytvoríme kvalitnejšie podmienky.

3trieda

Pri čistení mesta pomáhajú aj odsúdení

Tak, ako každý rok, aj teraz sa do upratovania mesta môžeme aktívne zapojiť všetci. Už po veľkonočných sviatkoch sa začína obľúbená akcia Za krajšie mesto, ktorá v tomto roku oslávi svoje dvadsiate narodeniny. Našim plánom je upraviť lokalitu Pod Rybou. Preto sme iniciovali stretnutie s Lesmi SR, na ktorom im predstavíme náš zámer a dlhodobejší projekt. Chceme, aby sa z Pod Ryby stalo vyhľadávané oddychové miesto pre všetkých obyvateľov.

DSC_1004

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

36 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.