Ján Nosko: Autobusová stanica by mala patriť mestu #29

Blog
3 /

Koniec roka býva vždy náročný. O to viac, keď sú na dennom poriadku citlivé témy, ktorými žijú všetci Bystričania. Autobusová stanica je jednou z nich. V priebehu roka realizoval investor množstvo rokovaní so záujemcami, ktorí by boli schopní prevádzkovať dopravnú časť novej autobusovej stanice. Mnohých z nich sme sa zúčastnili aj my, a boli sme teda od začiatku pri zdroji informácií. Po vyhodnotení a zvážení všetkých za a proti sme sa rozhodli, že pre mesto by bolo výhodné po výstavbe BUS – VLAK Terminálu, získať jeho dopravnú časť do svojho vlastníctva. Preto sme v posledných týždňoch absolvovali stretnutia s poslaneckými klubmi o podpore nášho zámeru. Ak pretnú uzol nedôvery, mesto si bude môcť po tridsiatich rokoch určovať pravidlá a nikto nebude diktovať, akým spôsobom má vstupná brána do Banskej Bystrice fungovať. Pre všetkých cestujúcich, ako aj pre dopravné spoločnosti to prinesie novú kvalitu.

IMG_90231

Mestskí strašiaci

Od začiatku roka sa venujeme aj ďalším dvom pálčivým témam, ktorými sú jama pri mestskom úrade a Domu kultúry. Niekoľkokrát sme iniciovali rokovania s vlastníkom týchto nehnuteľností. Som presvedčený, že sme istou mierou prispeli k tomu, aby sa veci pohli dopredu.  Verím, že v ďalšom období nájdeme cestu aj k týmto mestským strašiakom. Každá doba si vyžaduje rozhodné riešenie v tej správnej chvíli. Je na mieste, aby sme aj túto situáciu strategicky vyhodnotili.

Čas Vianoc

Tradičné vianočné trhy s punčom si za posledný týždeň našli svojich obľúbencov. Bohatý vianočný program odštartujeme už tento piatok (4. 12. 17:00 hod.) príchodom Mikuláša a rozsvietením centrálneho vianočného stromčeka na Námestí SNP. Všetkých vás zároveň srdečne pozývam na Primátorský punč (11. 12. o 16:00 hod.). Výťažok z neho pomôže škole pre žiakov s autizmom.

pocasie23-848x485

Ján Nosko

Primátor mesta Banská Bystrica

Ján Nosko

43 článkov

Rozhodol som sa, že sa vám budem prihovárať aj takýmto spôsobom. Nie preto, že by bol moderný, ale preto, že vám môžem priblížiť moju robotu. Budete tak mať prehľad o tom, čo sa nám podarilo, a na čom sa maká, aby sa podarilo.