Hamšík chce atakovať rekord Maradonu, piatkový gól venoval tehotnej manželke

0 /

Rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík sa dostal už na tretie miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov futbalového klubu SSC Neapol. V piatok prispel v 15. kole talianskej Serie A jedným gólom k presvedčivému triumfu svojho tímu nad Interom Miláno 3:0.

Skóre stretnutia otvoril už v 2. minúte Marekov spoluhráč Piotr Zieliňski, o tri minúty neskôr gólom potvrdil dobrú formu práve náš odchovanec Jupie Podlavice Marek Hamšík. Gólovú bodku namaľoval v 51. minúte Lorenzo Insigne. Neapolčania neprehrali štvrtýkrát po sebe. Na svojej oficiálnej stránke rodák spod Urpína napísal:

„Sme šťastní, že sme vyhrali. Veľmi dôležitý bol skvelý vstup do zápasu. Zdolali sme silný Inter, čo je veľmi povzbudzujúce pred ťažkým duelom Ligy majstrov proti Benfice Lisabon. A komu venujem gól? Priaznivcom Neapolu a mojej manželke Martinke, ktorá onedlho bude rodiť!“

Hamšík sa piatkovým gólom dostal už na tretie miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov SSC Neapol. Kapitán „Partenopei“ ľavačkou zvýšil už na 2:0, pričom na prvý gól asistoval poľskému spoluhráčovi Piotrovi Zielinskému. Marek zaknihoval 104-tý gól v súťažných dueloch v drese Neapola. Dostal sa na úroveň Edinsona Cavaniho, spolu s ním je historicky tretím najlepším strelcom Neapola. Najlepším kanonierom v histórii SSC je legendárny Argentínčan Diego Maradona (115 gólov), nasleduje Attila Sallustro (108). Náš banskobystrický futbalista k tomu uviedol:

„Nie je dôležité, kto dáva góly. Vyhrali sme, získali sme tri body bez inkasovaného zásahu. Som rád, že som prekonal ďalší míľnik. Budem sa snažiť, aby som sa dostal na prvé miesto. Chýba mi k tomu ešte 11 gólov.“

Maradonov historický zápis nie je pre Mareka Hamšíka vysokou métou. Pri súčasnej forme by ho mohol pokoriť ešte v tejto prebiehajúcej sezóne.

Autor: (bl), Zdroj: Video yotube, Foto: internet