FOTO: Vydarený krst novej knihy Františka Piljara v Rudlovej – Sásovej

KULTÚRA
0 /

21

V utorok 26. septembra sa v priestoroch  Verejnej knižnice Mikuláša Kováča na Karpatskej 3, uskutočnila autogramiáda a krst novej knihy „Bol si vždy jediný“  spisovateľa Františka Piljara. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Utorkov v knižnici, na ktorých Občianska rada predstavuje osobnosti žijúce medzi nami a pri príležitosti krásneho jubilea 65. narodenín, ktoré autor oslávi už túto sobotu.

Za organizátorov otvorila a celé podujatie aj moderovala Elena Púchyová, predsedníčka Občianskej rady Rudlová – Sásová II., ktorá si pripravila aj prezentáciu o živote a tvorbe autora.

Riaditeľ Divadla pod balkónom  Ján Haruštiak  a žiačky zo ZŠ Pieninská čítali úryvky z novej autorovej knihy. Od všetkých prítomných si vyslúžili veľký potlesk.

Krstnou mamou novej knihy Františka Piljara  „Bol si vždy jediný“ sa stala PeaDr. Jana Borguľová, tajomníčka odbočky Spolku slovenských spisovateľov v Banskej Bystrici, ktorá knihu pokrstila symbolicky strapcom hrozna.

Celým podujatím zneli zvuky harmoniky v podaní Štefana Križana, ktorý sa postaral o príjemnú hudobnú atmosféru.

„Bol som veľmi milo prekvapený účasťou ľudí, že prišli nielen z Rudlovej – Sásovej , ale aj z iných častí mesta a dokonca sme tu mali aj pani, ktorá prišla zo stokilometrovej vzdialenosti. Pánu Piljarovi držím palce,  nech napíše ďalšiu peknú knihu, ktorá bude už jeho 10. v poradí. Som veľmi rád, že ako občianska rada môžeme aj organizovaním takýchto milých podujatí prispieť ku kultúre v Rudlovej – Sásovej a určite budeme aj naďalej pokračovať v usporadúvaní podobných akcií, keďže  ľuďom sa takéto akcie páčia chodia na ne vo veľkom počte,“

povedal pre náš portál, jeden z organizátorov tohto podujatia Andrej Refka, podpredseda Občianskej rady Rudlová – Sásová  II.

Všetci prítomní si na záver pochutnali na občerstvení, ktoré pre nich pripravila manželka pána Piljara a strávili príjemné chvíle v spoločnosti zaujímavých ľudí.

Organizátormi akcie boli Nezávislá občianska iniciatíva Náš domov Sásová, Občianska rada a Spoločenstvo Rudlová – Sásová, Denné centrum seniorov, ZŤP Púpava a Verejná knižnica Mikuláša Kováča v spolupráci s mestom Banská Bystrica a poslancami volebného obvodu Rudlová – Sásová.

Zdroj: (ref), Foto: OR RU-SÁ II.