Na Donovaloch tragicky zahynul v aute duchovný z Podlavíc Daniel Bédi (†59)

Krimi
1 /

nehoda2

V pondelok v  neskorých večerných hodinách došlo na Donovaloch k tragickej dopravnej nehode. V aute zahynul 59 – ročný  správca podlavickej farnosti Daniel Bédi.

Obľúbený rímskokatolícky duchovný predtým pôsobil v Uľanke a Diecéznom centre mládeže Maják v Španej Doline. Viac než osem rokov v banskobystrickej mestskej časti Podlavice – Skubín.

Jeho auto hodinu pred polnocou asi kilometer nad obcou Motyčky zišlo z cesty. Najskôr čelne narazilo do stromu, v dôsledku čoho sa odtrhol motor a zdemoloval predok auta. Vrak vozidla zostal zaseknutý v strmom svahu, asi päť metrov pod úrovňou vozovky. V aute sedel za volantom iba mŕtvy vodič.

Príčiny tejto dopravnej nehody vyšetruje polícia. Na mieste tragédie neboli objavené žiadne brzdné stopy. Predpokladá sa, že príčinou nehody mohol byť mikrospánok alebo náhla zdravotná indispozícia vodiča. Kňaz sa v noci vracal zo stretnutia duchovného spoločenstva Fatima v Dolnom Kubíne a bol na ceste do Banskej Bystrice.

Veriaci v podlavickej farnosti strácajú v Danielovi Bédim vzácneho človeka, ktorý sa príkladne staral o zverenú farnosť a ľudí v nej. Česť jeho pamiatke!

daniel bedi

Autor: (dem), Foto: Simon Barth a FB