Debatný večer v Múzeu SNP so spisovateľom Jozefom Karikom

KULTÚRA
0 /

Múzeum SNP pozýva Bystričanov na ďalšiu z debát z cyklu Večer v múzeu. Tentoraz v stredu 7 decembra 2016 o 17:00 hod. v kinosále múzea privíta riaditeľ Stanislav Mičev spisovateľa Jozefa Kariku.

Jozef Karika

Pracoval ako historik, vedúci marketingového a grantového oddelenia v samospráve, hovorca mesta či televízny redaktor. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení.

Debutoval v roku 2005 knihou Zóny tieňa, neskôr vydal publikácie Mágia peňazí (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V USA vydal súbor esejí pod názvom Liber 767 (2009). V roku 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, ktorá sa stala bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Aj jej voľné pokračovania – V tieni mafie II: Čas dravcov (2011) a Nepriateľ štátu (2011) – sa zaradili medzi najpredávanejšie slovenské romány.

Za romány V tieni mafie a Čas dravcov získal ocenenie Zlatá kniha, ktoré sa udeľuje za viac než pätnásťtisíc predaných výtlačkov. V rokoch 2012, 2013 vydal  dvojdielny román Na smrť (2012, 2013) o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť. V príbehu sa mu podarilo spojiť tri zdanlivo protichodné svety – prostredie židovskej mafie v New Yorku, nacistické Nemecko a prvý slovenský štát. Rovnako je autorom kníh Strach (2014) a Tma (2015) a držiteľom Ceny Béla za najlepšiu hororovú poviedku.

Svojimi textami rád provokuje, pričom neraz balansuje na hrane prijateľnosti. Pre kontroverzné a politicky nekorektné názory zakázali jeho blog na internetových stránkach istého známeho slovenského denníka.

Autorove poviedky, novely, videá, novinky a ďalšie zaujímavosti nájdete na stránke http://www.karika.sk/ a na facebookovej fanpage môžete sledovať najčerstvejšie info o jeho knihách, súťažiach o výtlačky s podpisom, novinky, nepublikované pasáže z kníh, videocasty, odpovede na vaše dotazy a veľa ďalšieho.

plagat-vecer-v-muzeu

Zdroj: Múzeum SNP, Foto: ilust.