Ďalšia domáca remíza Dukly, tentoraz s béčkom Slovana + HLASY

7 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly nedokázali vyhrať ani vo štvrtom kole druhej futbalovej ligy skupiny Západ. V druhom domácom zápase opäť remizovali, tentoraz s béčkom Slovana Bratislava.

Zápas na Štiavničkách prebiehal za neustáleho a vytrvalého dažďa. V prvom polčase sa to však na výkone oboch tímov neprejavilo. Terén bol prijateľný a diváci sledovali zaujímavý a útočný futbal. Prevahu mala Dukla, ktorá si vypracovala niekoľko šancí. Prvú nevyužil pred brankárom Greifom Čtvrtníček, druhú mal Fuják, no tentoraz dobre zasiahol hosťujúci obranca Kurčík. Potom to skúšal Jakov Džoni z asi dvadsiatich metrov, no iba tesne minul ľavú žrď. Presná nebola ani hlavička Čtvrtníčka po centri Cvika. Slovan pohrozil v šestnástke mladým Mašulovičom, ale jeho strela nebola prudká. Po polhodine hry sa ocitol vo vyloženej pozícii náš obranca Chupáč, no ani on nedokázal nájsť recept na gólmana hostí. Na opačnej strane mal Pinte odkrytú bystrickú svätyňu, trafil však Snitku, ktorý zabránil istému gólu súpera. Vzápätí išiel do úniku útočník Dukly Čtvrtníček, zakončoval vedľa žrde, hoci sa Greif iba bezmocne pozeral za svoj chrbát kamže lopta poputuje. Česká akvizícia v našom drese Čtvrtníček mohol skórovať aj v poslednej minúte prvého dejstva, v päťke ho našiel Fuják, ale nič to nebolo platné, keďže naša posila z Brna zakončovala málo razantne, takže brankár Slovana i so šťastím udržal loptu pred čiarou.

Po zmene strán bol terén s pribúdajúcimi minútami čoraz viac rozmočený a už sa ťažšie kombinovalo po zemi. Napriek tomu šance prišli. Najprv Fuják strieľal spoza šestnástky tesne vedľa žrde a Čtvrtníček hlavou mieril opäť nepresne. Po hodine hry Handžič našiel pred bránkou Fujáka, ktorý pálil z prvej, no opäť tesne vedľa. Slovan z ojedinelej akcie dokázal vyťažiť gól. V 67. minúte operoval Pinte v šestnástke, pekne našiel voľného a nikým nepokrytého Filipa Ďuriša a ten pohodlne skóroval – 0:1. Dukla sa ani za tohto nepriaznivého stavu nepoddala. Stále útočila Vyrovnať mohol Daniel, stačilo iba presne poslať loptu pod brvno a nie nad brvno. V druhej vyloženej šanci sa ocitol obranca Chupáč, no nebolo mu súdené prekonať Greifa. Podarilo sa to napokon v 76. minúte Ivanovi Jakovovi Džonimu. V šestnástke sa dobre zorientoval a hlavne trafil parádne a presne k žrdi – 1:1. Bystričania mohli duel doviesť do víťazného konca nebyť streleckej nemohúcnosti Čtvrtníčka. Ten dostal ideálnu loptu od Daniela na hlavu, ale tentokrát ju český futbalista poslal priamo do brankára. Aj Slovan mohol siahať po troch bodoch. Kopičár účinne vystrelil spoza šestnástky a ak by sa lopty gólman Maťašovský nedotkol, neskončila by na brvne, ale pod ním v našej sieti…

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava B 1:1 (0:0)

Góly: 76. Jakov – 67. F. Ďuriš. Rozhodoval: Ježík. ŽK: CvikKopičár, Kurčík, Nedorost. Diváci: 214.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Maťašovský – Snitka, Chupáč, Ungar, Savič – Daniel (87. Barišič), Cvik (72. Nurediny), Handžič, Fuják (67. Hamzagič) – Čtvrtníček, Jakov

V najbližšom štvrtom kole sa predstaví banskobystrická Dukla na pôde nováčika súťaže v Martine, a to už v stredu 24. augusta o 16.30 hodine.

Ivan Jakov Džoni, autor nášho gólu: „Som rád, že som dosiahol gól už pri mojom druhom zápase za Duklu. Žiaľ tento môj presný zásah veľa neznamená pre tím, pretože sme získali iba bod za remízu. Mrzieť nás môžu hlavne nevyužité šance, mali sme vari aj zo desať. Čo sa týka podmienok na ihrisku, sme profesionáli, musíme sa vysporiadať tak s dažďom ako i s rozmočeným terénom. Podmienky boli rovnaké pre obe mužstvá, vyhovárať sa na to teda nemôžeme. Mrzí ma, že máme po štyroch zápasoch len dva body na konte v tabuľke. Štart do sezóny nemáme dobrý, takže to musíme zlepšiť a hlavne premieňať šance.“

Ľubomír Faktor, tréner našej Dukly: „Ťažko sa mi hodnotí tento duel. Chceli sme sa po debakli v Seredi rehabilitovať a divákom ukázať, že futbal hrať vieme.  V tomto zápase sme to napokon na ihrisku ukázali, boli sme jednoznačne lepší. Žiaľ súper dal prvý gól, hoci už v prvom polčase mohlo byť 3:0 pre nás. V druhom sme si taktiež vytvorili kopu šancí a v podstate sme hostí do ničoho nepustili. Góly však padajú po chybách. My sme spravili prvú a hneď sme inkasovali. Našťastie sme vyrovnali, no prišli ešte ďalšie príležitosti. Také, aké sme mali, sa jednoducho musia v druhej lige premieňať. Najmä Čtvrtníček ich mal zo tri – štyri. Futbalista jeho úrovne musí z vyložených pozícií skórovať. Potešil ma Jakov, ide o koncového hráča, ktorý ochotne behá a jazdí, čo ukázal v tomto zápase a zdá sa, že bude posilou.“

V pozícii asistenta trénera sa predstavil v prvom domácom dueli Dušan Tóth. Ten nahradil Petra Venglarčíka, ktorý prijal ponuku z českého Frýdku Místku.

Ostatné výsledky: Sv. Jur – Nové Mesto n. Váh. 0:0, Šamorín – Sereď 4:1, Trnava B – Martin 2:2, Skalica – Žilina B 1:1, Pohronie – Nitra 1:6.

1. Šamorín 12b, 2. Skalica 10b, 3. Nové Mesto n. Váh. 8b, 4. Sereď 7b, 5. Sv. Jur 7b, 6. Nitra 6b, 7. Žilina B 5b, 8. Slovan B 5b, 9. Trnava B 2b, 10. B. Bystrica 2b, 11. Martin 1b, 12. Pohronie 0b.

Autor: (bl), Foto: facebook FK Dukla (official fb site, autor: Ivan Golembiovský)