Bystričania nečakane zakopli v Nových Zámkoch, nepadalo im to do bránky + HLASY

3 /

Banskobystričania v 41. kole hokejovej Tipsport ligy zaváhali na ľade ôsmeho celku tabuľky. V Nových Zámkoch strelili iba jeden gól, čo nestačilo na zisk čo len jedného bodu. V tabuľke sme zostali na prvom mieste, ale bodovo sa na nás dotiahla Nitra.

Prvá tretina sa hrala vo vysokom tempe. V úvodnej šanci sa ocitol Šille, ale z ľavého kruhu švihom Lassilu neprekonal. Z pravej strany ho potom napodobnil v prečíslení Šimun, ani on však neuspel. My sme pohrozili až počas presilovky, ale viaceré dobré strelecké pokusy neplatili na Baroša. Najbližšie ku gólu mal Bubela, po jeho koncovke puk tancoval na bránkovej čiare. V oslabení unikla domáca dvojica Lorraine – L. Jurík, druhý menovaný zvolil namiesto prihrávky strelu a Lassilovu svätyňu minul. V úvodnej desaťminútovke sa hral rýchly hokej s viacerými gólovými príležitosťami na oboch stranách, čo podčiarkla aj žrď po Gaborovom zakončení. Pri Bartánusovom pokuse z prvej zase musel novozámocký brankár predviesť svoj reflex. Veľkú príležitosť spálil pred prestávkou domáci Novák, sám pri pravej žrdi neuspel.

Stredné dejstvo sme začali početnou výhodou, ale zostala nevyužitá. Radosť vypukla v 25. minúte na domácej strane. Šille chladnokrvne z uhla zakončil peknú akciu Zbořila s Plášilom a Novozámčania viedli 1:0. Tento stav platil len niekoľko sekúnd, pretože Hruška tiesnený v páde po Hřebejkovej prihrávke na os útočnej tretiny zvýšil na 2:0. Na tento zásah dokázali ´barani´ odpovedať už  necelú minútu. Obranca Vlado Mihálik prešiel s pukom od obrannej modrej do útočnej tretiny a z ľavej strany poslal puk pomedzi betóny Baroša – 2:1.

V tretej tretine sa viac bojovalo na ľade. Aktívnejší boli Bystričania. Vyrovnať mohol Asselin, ale zoči-voči gólmanovi Zámkov neuspel. Na druhej strane sa predral pred Lassilu Šimun, k zakončeniu sa už nedostal. Ten istý hráč to skúšal aj spomedzi kruhov, jeho švih skončil na našom brankárovi. Vyložené šance sme mali aj my, nepresadili sa postupne Faille, Brittain a Bartánus. Najväčšiu možnosť mal zblízka bekhendom Tomáš Surový. Minútu pred koncom riadneho hracieho času sme odvolali brankára, čo 3 sekundy pred záverečným klaksónom využil strelou spoza modrej čiary do našej opustenej svätyne Zbořil – 3:1.

HC Nové Zámky – HC’05 iClinic B.Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Šille (Zbořil, Plášil), 25. Hruška (Hřebejk), 60. Zbořil (Fábry) – 26. Mihálik. Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Synek, Výleta, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1058 divákov.

Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Novák, Plašil, Hruška, Jass, Rehák Kuzma – Varga, Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine

Banská Bystrica:Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Gélinas, Rosandič, Mihálik, Giľák, Košecký – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov„Musím pred chalanmi zložiť klobúk za to, koľko striel v tomto stretnutí zblokovali. Bojovali a výborne nám zachytal aj brankár Baroš. Banská Bystrica má výborných technických hráčov. Chceli sme hrať najmä zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych  protiútokov. To sa nám darilo, ale mali sme aj kus šťastia, keď súper streli dvakrát do žŕdky. Chlapci to dnes ‚odmakali‘ a šťastie stálo pri nás. Sú to pre nás veľmi cenné body.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme zaujímavý zápas, pre divákov bol myslím atraktívny. Ťažko sa mi však hodnotí, lebo sme chceli vyhrať, mali sme na to dostatok šancí. Domáci boli veľmi nebezpeční hlavne z protiútokov, navyše aj veľmi dobre bránili. Chýbal nám predovšetkým dôraz v koncovke. Veľakrát sme stroskotali, či už v našom zakončení alebo na domácom brankárovi. Domáci príkladne bojovali, zblokovali veľké množstvo striel. Párkrát sme spravili chybu, keď nás prečíslili, z čoho vyplynuli aj inkasované góly. Je vidno, že každé mužstvo hrá ako o život. Nové Zámky dnes ukázali vôľu po víťazstve, možno trochu väčšiu než my, preto napokon vyhrali.“

Vladimír Mihálik, autor nášho jediného gólu v zápase: „Neodohrali sme dobrý zápas. Sklamala nás koncovka, nedali sme góly ani z vyložených šancí a práve góly sú potrebné na víťazstvo, hoci nasadenie nám nechýbalo. Musíme si dávať pozor na rýchle protiútoky súpera, ale na druhej strane, keď mužstvo prehráva, musí hrať vabank, byť v tlaku, takže môže sa stať, že vzadu prepadneme. Mňa osobne gól potešil, ale oveľa viac by ma potešili tri body ako aj to, kebyže sa gólovo ku mne pridajú ostatní spoluhráči. Musíme sa ešte zlepšovať v každej hernej činnosti. Dnes nám nešla koncovka. Tabuľka je nabitá, nik nevie ako to skončí, dúfam, že pre nás priaznivo.“

1. B. Bystrica 86b, 2. Nitra 86b, 3. Zvolen 85b, 4. Košice 84b, 5. Trenčín 81b, 6. Poprad 71b, 7. Žilina 53b, 8. N. Zámky 48b, 9. L. Mikuláš 43b, 10. Detva 24b.

Autor: (cb), Foto: TASR ilustr.