Bystričania druhý duel v Slovinsku zvládli, nad rakúskym Villachom vyhrali

0 /

Banskobystrickí hokejisti odohrali tretí prípravný zápas tejto sezóny. Po minulotýždňovej domácej výhre nad Krakovom 9:4, prehrali včera v slovinskom Maribore s Klagenfurtom 3:5, dnes si však chuť napravili víťazstvom nad EC Villacher SV 3:2.

Aj tento duel sa hral na ľade v slovinskom Maribore a začal sa pre našich ´baranov´ vyvíjať priaznivo. Strelecký účet si v našom tíme otvoril v ôsmej minúte obranca Dame-Malka po prihrávke Brittaina. Týmto zásahom sme vyhrali prvú tretinu. V druhej zvýšil hneď po 55 sekundách na 2:0 Belluš po asistenciách Bartánusa a Gélinasa. Súper však dokázal v 33. minúte v rozmedzí štrnástich sekúnd vyrovnať. Najprv znížil Sarauer a o nerozhodný stav 2:2 sa pričinil Platzer. Do záverečnej časti hry išli ´barani´ s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu a podarilo sa. V 47. minúte sa presadil náš produktívny obranca a zastupujúci bystrický kapitán Ivan Ďatelinka. Rozhodol svojím zásahom tento duel, pretože rakúski hokejisti v závere i napriek veľkej snahe nedokázali opätovne vyrovnať.

EC Villacher SV – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1, 2:1. 0:1)

Góly: 8. Dame-Malka (Brittain), 21. Belluš (Bartánus, Gélinas), 48. Ďatelinka (Lamper, Mihálik) – 33. Sarauer, 33. Platzer. Vylúčenia na 2 min.: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

HC ´05 iClinic: Gibl – Gélinas, Dame-Malka, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sedlák, Gründling, Košecký – Brittain, Faille, Belluš – Bartánus, Tamáši, Giľák – Gabor, Češík, Lamper – Andrisík, Valent, Róth

Autor: (bl), Foto: Zdroj facebook