Benefičný koncert Michal Červienka a hostia v Robotníckom dome

KULTÚRA
0 /

michal cervienka

Robotnícky dom v Banskej Bystrici sa stane v stredu 15. novembra o 19:00 hod. dejiskom tradičného benefičného koncertu s deväťročnou tradíciou pre Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Spolu s mladým virtuóznym hráčom na akordeóne Michalom Červienkom, zakladateľom podujatia, vystúpi aj spevák a finalista Česko Slovensko má talent Martin Vetrák, klavirista Klaudius Kováč a Róbert Ragan s hrou na kontrabase. Návštevníkov čaká interpretačné umenie, radosť z hudby, mnoho prekvapení a tiež dobrý pocit, že pomohli dobrej veci.

V programe odznejú skladby Richarda Galliana a Astora Piazzollu, podmanivé tango, francúzske šansóny i svetové evergreeny. Výnos z koncertu bude venovaný Základnej škole pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktorá poskytuje výchovu a vzdelávanie všetkým hospitalizovaným deťom.

Každoročný záujem o podujatie potvrdzuje, že Banskobystričania vedia a chcú pomáhať druhým. Preto pozývame všetkých, ktorí majú radi kvalitné hudobné umenie, aby prišli aj tento rok a spojili príjemné s užitočným.

plagat beneficny koncert

Zdroj: mesto BB, Foto: ilustračné