V Banskej Bystrici bude Deň Rodiny 2017

SPRÁVY
0 /

Den rodiny 2017

Rodina ..malé veľké víťazstvá!. Takto znie podnadpis ďalšieho ročníka Dňa rodiny v roku 2017. Tento rok ho budú  banskobystrické rodiny oslavovať 20. a 21. mája 2017.

Bystrický Deň rodiny v parku pod Pamätníkom SNP

Ako celý rok v meste pod Urpínom, aj Deň rodiny sa bude niesť v športovom duchu. Pre všetkých je v sobotu 20. mája od 10:00 – 18:00 hodiny v parku pod pamätníkom SNP pripravený bohatý program. Organizátori pripravili hry pre celé rodiny, športové a zábavné aktivity pre všetky generácie, pri ktorých sa spoločne zabavia.

Škola športu Labrador a Univerzita Mateja Bela Vám ponúkne športové aktivity, prídu aj modelári, MAGICA ACADEMY vás pobaví s angličtinou pre najmenších, o.z. Cesta fantázie a Súkromná ZŠ 2 pripravili aktivity pre ruky i hlavu, maľovanie na tvár, o.z. Návrat, SOS/BirdLife Slovensko vás naučia poznávať a ochraňovať vtáky nášho okolia, aktivity prinesie aj Slovenský skauting a ďalšie organizácie, či združenia.

Na pódiu vystúpia Vzdelávacie centrum Sonyta Music Detské hudobné centrum, Hudobná škola Yamaha, DFS Prvosienka a DFS Radosť, Detský spevácky zbor Vodopádik, Divadlo z Pasáže a Divadlo KaSia.

V nedeľu 21. mája o 10:30 hod. bude spoločná svätá omša v Kostole Narodenia Panny Márie v Radvani.

V Banskej Bystrici Deň rodiny organizujú dobrovoľníci s podporou mnohých sponzorských organizácií a súkromných spoločností. Podujatie podporilo aj Mesto Banská Bystrica a  záštitu nad ním prevzal primátor Ján Nosko.

Svetový deň rodiny pripadá na 15. mája

Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny (World Family Day), ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti.

Súčasne je možnosťou, aby sa národné inštitúcie zaoberajúce sa touto problematikou zamysleli nad rodinnou politikou v danej krajine. Deň rodiny v Banskej Bystrici je dobrovoľnícka akcia, ktorá je založená na partnerskej spolupráci s Mestom Banská Bystrica a sponzormi.

plagat den rodiny

Zdroj: Deň rodiny BB, Foto: Mirka Chabadová a ilust.