Zvolenské mačky sa menia na Bystrické a budú mať ples

SPRÁVY
2 /

macky

Občianske združenie  Mačky Zvolen tvoria dobrovoľníci, ktorí svoj voľný čas a financie venujú pomoci hlavne pouličným mačkám vo Zvolene a okolí. Tohto roku OZ mení sídlo aj názov, vo februári budú mať Bystrické mačky ples.

Zvolenské mačky budú Bystrické

 Predsedníčka OZ Mačky Zvolen Barbora Šingerová o plánovanej zmene na OZ Bystrické mačky hovorí:

Vážení priatelia, podporovatelia, rozhodli sme sa ku plánovanej zmene názvu, ktorá časom nastane. Táto zmena je spôsobená hlavne zmenou sídla OZ, väčšinovým zastúpením ale hlavne väčšinovou dlhodobou podporou mesta Banská Bystrica, ktoré nám veľmi vychádza v ústrety. Ďakujeme!“

 Cieľom združenia, ktorého aktuálne sídlo je na ulici M. Čulena 3538/11 v Banskej Bystrici, je vyvíjať činnosť smerujúcu k podpore a rozvoju pozitívnych vzťahov medzi človekom a mačkou. Nie však zárobkovej činnosti ani vytváranie zisku. Združenie napĺňa svoje poslanie tak, že sa snaží uskutočňovať tieto ciele a úlohy:

– zvyšovanie informovanosti o zodpovednosti za mačky (o ochrane mačiek, o problematike túlavých mačiek, o potrebe kastrácii, atď.) pre lepšie spolužitie človeka a mačky;

– pomoc mačkám v núdzi;

– združovanie milovníkov mačiek a ochranárov a ich pravidelné stretávanie;

– spolupráca s organizáciami ochrancov zvierat, inštitúciami, orgánmi štátnej správy a pod. za účelom dosiahnutia vytýčených cieľov;

– výchova ľudí etickému postoju k mačkám;

– zriadenie kvalitného azylu (útulku, depozitu) pre mačky.

– udržiavať v aktuálnosti pre inzerovanie mačiek a informovanosti verejnosti webovú stránku

www.mackyzvolen.sk  a FB http://www.facebook.com/mackyzvolen  (tie sa zmenia);

– OZ sa dištancuje od všetkých nezákonných a extrémistických aktivít.

Združeniu môžete pomôcť adopciou zvieratka, finančným príspevkom na č. účtu: SK56 0900 000­0 0050 5718 6­339, ponúknutím domácej dočasnej starostlivosti o mačičky, pomocou pri prevozoch mačiek k veterinárovi alebo do nových domovov, ponúknutím materiálnej pomoci alebo propagáciou OZ.

plagat bystricke macky

Rockový ples Bystrických mačiek

Bude sa konať v sobotu 17. februára 2018 o 18:0­0 hod. v Hoteli Palace – Sliač kúpele. Cena vstupenky je 30 €. Očakávajte veľa zábavy, skvelých ľudí a dobrý pocit, že pomôžete mačičkám v núdzi.

Bystrické mačky pozývajú:

„Chcete sa chvíľu baviť ako Kiss-áci, mať okuliare ako Ozzy, sveter ako Kurt Cobain alebo byť ako Axl Rose? Na našom plese budete vítaní v akomkoľvek kostýme!“

 Vstupenky na ples Bystrických mačiek sú stále v predaji. Ak už teraz viete, že chcete ples poctiť svojou návštevou, napíšte na mnau.zv@gmail.com alebo zavolajte na 0903 706 818  a môžete si lístky zarezervovať.

Na plese bude obľúbený DJ Vlado Poliak, ktorý roztancuje každú spoločnosť a počas večera zahrá návštevníkom aj skvelá rocková kapela Salon Spitz. Organizátori tvrdia, že z parketu len tak ľahko neodídete. Tešte sa aj na klasiky: Súťaž o Cicu a Kocúra plesu či bohatú tombolu Mačku vo vreci. Ples moderuje Zuzana Chabadová.

Okrem skvelej nálady a úžasného pocitu na duši Vám Bystrické mačky garantujú aj milé uvítanie, prípitok, večeru (myslia aj na vegetariánov), tombolu, švédske stoly, koláče a zábavu až do rána. K dispozícii bude aj bar.

 

plagat rockovy ples maciek

Zdroj: Bystrické mačky, Foto: ilustračné