Vedenie ĽSNS viní za zbabrané voľby médiá, členská základňa je nespokojná s vedením

SPRÁVY
6 /

kotlebova lsns

Podľa vedúcich predstaviteľov ĽSNS táto strana čelila počas uplynulých volieb do VÚC nielen veľkej presile účelových politických koalícií, ale aj obrovskej mediálnej antikampani, ktorá vraj nemá v moderných dejinách Slovenska obdobu.

 Hromadný podnet na 25 médií

Mediálna antikampaň proti kotlebovcom mala pokračovať aj počas volebného moratória. Preto na Štátnu volebnú komisiu podali hromadný podnet na autorov 46 článkov, správ a výrokov, ktorí počas volebného moratória publikovali v médiách informácie smerujúce k odlákaniu voličov od voľby ĽS Naše Slovensko.

 V  zozname „vinníkov“ podľa ĽSNS sa nachádzajú Denník N, Nový Čas, Pravda, SME, RTVS, TA3, TV JOJ, Aktuality.sk, Pluska.sk, Pravda.sk, webnoviny.sk, aktualne.sk, cas.sk, DennikN.sk – Blog, Sme.sk, Sme.sk – Blog, Sme.sk – Komentáre, Sme.sk – Korzár, MyNovohrad.Sme.Sk,TA3.com,TvNoviny.sk, DaliTo.sk, NextFuture.sk, TyzdennikKoment.sk, a ZenyVMeste.sk.

Vyhlásenie adresované „slušným“ ľuďom

 Ľudová strana Naše Slovensko vydala výzvu všetkým slušným ľuďom, aby sa nebáli spolupracovať a pridať sa k nim:

„Zhubný liberalizmus preniká čoraz hlbšie do spoločnosti a ďalšia príležitosť na záchranu Slovenska tu v budúcnosti možno už nebude. Tu už nestačí len kritizovať, nariekať a ukazovať prstom na druhých. Namiesto budovania vlastného ega pracujme a budujme hrdé a prosperujúce Slovensko. Verní sebe, svorne napred!“

 Nespokojenci v ĽSNS

V zjavnom rozpore s tými vyhlásenia súčasného vedenia Kolebovej ĽSNS sú vyjadrenia tých, ktorí precitli. Je medzi nimi napríklad kontroverzný radikál a podporovateľ ĽSNS Marián Magát, ktorý na svojom FB profile napísal:

Za debakel si môže ĽSNS sama, nehľadajte vinníkov nikde. Celé roky mali čas sa obklopiť schopnými ľuďmi, miesto toho sa obklopili hlupákmi, ktorí nevedia na verejnosti sformulovať ani polorozumnú vetu. Nafasovali zelené tričká a začali žiť svoj autonómny sen vládcu vo svojom regióne. Týmto ľuďom chýbalo nie vzdelanie, ale vedomosti a schopnosť ísť s kožou na trh. Ľudia prestali voliť tričká, chcú osobnosti a tie ĽSNS nemá. Dosadení kamaráti z dediny, ktorí si obliekli zelené tričko aby mohli kandidovať nemali výtlak a ľudia, ktorí ho mali, boli stranou odvrhnutí.

Servítku na ústa si nedáva ani Milan Mazurek starší, ktorého po voľbách uviedol:

No viete, ja už v ĽSNS nie som od leta, kedy som bol odstránený aj s množstvom ďalších skvelých ľudí, ktorí sa pričinili dosť veľkou mierou o úspech ĽSNS v parlamentných voľbách. Žiaľ, doplatili sme na chorobnú paranoju a neprekonateľné ego vedenia, ktoré nedovoľuje prijať žiaden iný názor, okrem, svojho, aj keď ten je mnohokrát zlý…Ľudia v týchto voľbách nastavili ĽSNS zrkadlo, ale bojím sa či to zvolení predstavitelia vôbec pochopia, alebo či zase sklopia uši a ďalej budú slepo, poslušne a sfanatizovane plniť príkazy aj keď vedia, že kopec z toho je doslovná sprostosť, provokácia, alebo rozmar, za ktorý nakoniec budú prenasledovaní a trestaní práve oni, alebo ich blízki a nie ten, kto to vymyslel a nariadil…

Stanislav Kandera, odborný referent pre styk s verejnosťou na oddelení propagácie  a cestovný ruchu Úradu BBSK, vyjadril svoj postoj  slovami:

Štyri roky som venoval svoj čas, presvedčenie, energiu vraj správnej veci. Omyl!Kotleba a jeho suita si to prehrala sama. Nehľadajte ospravedlnenia a výhovorky. Jednoducho si ten idiot nasadený agentúrou SIS splnil svoju prácu, teraz ho odstavia a karavána pod inou značkou bude pokračovať ďalej! Za debakel si môžu sami.“

Vedenie ĽSNS si z odídencov zatiaľ veľkú hlavu nerobí

 Podpredseda strany Milan Uhrík však túto povolebnú situáciu v ĽSNS považuje za prirodzený jav. 

 Pri obrovskom počte členov a stovkách kandidátov je však takáto fluktuácia úplne prirodzená. Je to podobné ako s každým veľkým kolektívom – nikdy sa nedá vyhovieť úplne všetkým a vždy sa nájde niekto, kto sa bude cítiť z takých či onakých dôvodov nespokojný. V každom prípade však musím dementovať medializované správy o údajnom rozkole v strane. Ročný počet odídencov počítame na promile.”

 Zdá sa, že volebná porážka predsedu Mariana Kotlebu i celej ĽSNS nepríjemne zasahuje skôr členskú základňu ako vedenie strany. Útočiť na médiá, medzi  ktorými tentoraz nie je náš portál, je skôr zastieranie problému, ako snaha o jeho riešenie. Ale to si musia kotlebovci vyriešiť sami medzi sebou.

 

Autor: (tom), Foto: ilustračné