Upozornenie vodičov na obmedzenie dopravy pri obnove cesty na Povstaleckej

SPRÁVY
2 /

Na Povstaleckej ulici v Podlaviciach je stále viditeľný pracovný ruch, ktorý je spojený s výstavbou parkoviska. V tejto súvislosti sa koncom týždňa bude asfaltovať priľahlá miestna komunikácia..

Asfaltovanie cesty na Povstaleckej ulici

Hovorkyňa primátora mesta Dominika Mojžišová pre médiá uviedla:

„V sobotu 13. októbra 2018 je v tejto lokalite plánované asfaltovanie cesty od križovatky po zvonicu. Úsek bude prejazdný, nakoľko pracovať sa bude po etapách v jednotlivých jazdných pruhoch. Žiadame preto vodičov, aby sledovali prenosné dopravné značenie. Ďakujeme za trpezlivosť.“

DSC_0574

Buduje sa nové parkovisko

Cesta sa obnovuje v súvislosti s prebiehajúcou výstavbou nového parkoviska. Nespevnená plocha na Povstaleckej ulici pred budovou občianskej vybavenosti slúžila na parkovanie vozidiel bez organizovaného režimu už dlhé roky O vybudovaní kolmých a pozdĺžnych státí sa začalo reálne hovoriť v roku 2016. Vtedy začal vysúťažený projektant pracovať na projektovej dokumentácii.

Následný proces získavania územného rozhodnutia a stavebného povolenia sa natiahol kvôli pripomienkam dotknutých orgánov, pretože v tomto priestore sa nachádza veľa inžinierskych sietí. Stavebné práce sa napokon rozbehli v prvej polovici augusta 2018. Zamerali sa na vybudovanie takmer 50 plnohodnotných parkovacích miest.

Osadila sa nová dažďová kanalizácia na odvádzanie zrážkových vôd, došlo k prekládke a osadeniu stĺpov verejného osvetlenia, robia sa sadové úpravy a musí sa  zrekonštruovať priľahlá miestna komunikácia. Celková výška investície po verejnom obstarávaní predstavovala čiastku 130 500 eur.

DSC_0587