Na stavbe novej autobusovej stanice sú prenajaté už všetky budúce obchodné priestory

SPRÁVY
32 /

vizual-obchodna-cast-interier2

Dlho očakávaná nová autobusová stanica v Banskej Bystrici sa dokončí koncom  leta  tohto roku. Investor má už teraz prenajaté prakticky všetky obchodné priestory v objekte.

Celý komplex Terminal Vlak Bus Shopping  Banská Bystrica bude mať dve časti – nový autobusový terminál a obchodné centrum. V areáli sa vybudujú parkovacie plochy a komunikácie napojené na existujúcu cestnú infraštruktúru.

Samotný dopravný terminál je situovaný pod nákupným centrom. Celková investícia dosiahne výšku okolo 20 miliónov eur. Dopravnú časť po dokončení od investora odkúpi mesto Banská Bystrica.

Obchodné priestory v prednej časti s prístupom od kruhovej križovatky sa nachádzajú nad čiastočne zapustenou autobusovou stanicou, odkiaľ budú prístupné pohyblivými schodmi a výťahmi. Z druhej strany od železničnej stanice to bude z parkoviska, odkiaľ budú vstupy aj do jednotlivých obchodov v jednopodlažnej časti objektu.

Investor – spoločnosť Primum s.r.o. patrí do skupiny InterCora. Developerská skupina pre komerčné nehnuteľnosti pôsobí na českom trhu od roku 1991. Zaoberá sa výstavbou a prenájmom nehnuteľností predovšetkým pre maloobchod. Skupina InterCora navrhla a prenajala už viac ako 250 nákupných centier o celkovej výmere viac ako 1,5 milión m2 prevádzkovej plochy.

V Banskej Bystrici na novej autobusovej stanici bude k dispozícii na prenájom celkom 11.172 m² obchodnej plochy. Tie sú na začiatku roka 2017 už prakticky prenajaté. Potvrdzuje sa celoeurópsky trend, že po čiastočnom útlme v prvej polovici roka 2016 sa ponuka plôch nákupných centier v Európe začína v tomto roku  rozrastať, čo zodpovedá aj zvýšenému záujmu obchodníkov.

Nad dopravnou časťou autobusovej stanice budú podľa www.primum.sk situované gastro prevádzky – pizzéria Don papas, Asia bistro, Fresh Bar, kaviareň a cukráreň. Potom to bude trafika, optika, lekáreň, domáce potreby, kaderníctvo, stávková kancelária Fortuna, nechtové štúdio, kvetinárstvo, bižutéria, klenoty, bytové doplnky a bioshop.

Z obchodných značiek tu bude aj Billa, obuv CCC, kníhkupectvo Martinus, odevy Lindex, pančuchy a ponožky BEPON, Coffeeshop Company, ŠEVT, Tvoj Mobil či DM drogéria.

V jednopodlažnej obchodnej časti sa budú nachádzať predajne, chovateľské potreby Pet Center, oblečenie C & A, obuv Deichmann, móda TAKKO Fashion, diskont Kik, športový obchod Sportisimo, hračky Dráčik, diskontná predajňa TEDI, oblečenie a doplnky Pepco, OKAY Elektro, ďalej gastronómia,  kaviareň, reštaurácia, pekáreň a bagetéria.

Popri novej autobusovej stanici tak vznikne v Banskej Bystrici nové obchodné centrum voľne prepojené so železničnou stanicou. Maximálne sa tak využije priestor, ktorý vyše 30 rokov zaberalo opustené stavenisko starej autobusovej stanice.

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová a vizuály Primum