Stanislava Mičeva a Martina Klusa prijal prezident Kiska

SPRÁVY
5 /

u prezidenta

V utorok prezident SR Andrej Kiska prijal dvoch kandidátov na predsedu BBSK, ktorí sa minulý týždeň vzdali v prospech Jána Luntera. Hlava štátu ocenila ich postoj.

 Prezident Andrej Kiska k tomuto stretnutiu povedal:

 „Dnes som prijal pána Klusa a pána Mičeva, aby som ocenil ich postoj,” Taktiež oceňujem postoj vládnych strán, ktoré podporili pána Luntera. Takisto ako aj ďalších politických strán, ktoré ho podporili.“

 Podľa prezidenta sa v našej krajine šíri zlo, ktoré pomenoval slovami:

Zlo v zelených tričkách sa schováva za boha a za národ. Zlo chce z našej krajiny spraviť xenofóbny, nacionalistický štát, chce aby Slovensko vystúpilo z modernej Európy. Ide o dobre organizovanú, profesionálnu a veľmi nebezpečnú politickú silu.”

Prezident vyzval ľudí, aby počas nasledujúcich volieb do orgánov samosprávnych krajov neboli ľahostajní a aby nedovolili v Banskej Bystrici a Nitre zvíťaziť županom, ktorí šíria zlo:

 „Aby si uvedomili, že v ôsmich krajoch stovky kandidátov tohto zla sú na listine.”

 Martin Klus po stretnutí s Kiskom oznámil, že spolu so Stanislavom Mičevom považovali za dôležité informovať prezidenta o prieskumoch, ktoré im vyšli a aké veľké riziko z týchto prieskumov dnes vyplýva:

 Najmä pokiaľ ide o skrytého voliča a voliča, ktorý zostane sedieť doma.” 

Stanislav Mičev trochu sarkasticky poďakoval vládnym stranám, ktoré odhlasovali jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov, lebo inak by sme neboli prijatí v prezidentskom paláci a nemuseli by sa vzdať vo voľbách:

„Hrozba toho, že zelené tričká ostanú v Banskobystrickom samosprávnom kraji, je stále veľká.”

 Podľa Mičeva má Marian Kotleba  ďalších voličov, ktorí sa k voľbe v prieskumoch nepriznajú, ale sú jeho voličmi. V spoločných prieskumoch, ktoré si dali vypracovať piati kandidáti, ale nezverejnili ich,  mal Ján Lunter približne 25 percent, Marian Kotleba 22 percent a on s Klusom v priemere 10 – 11 percent.

Zdroj: TASR a (tom) , Foto: TASR a ilustračné