FOTO: Projekt Rudlovský potok napreduje s výstavbou bytov

SPRÁVY
6 /

V meste pod Urpínom sa stavajú ďalšie byty. Okrem projektu Rudlovská Residence je vo výstavbe aj projekt Rudlovský potok

Trochu štatistiky

V Banskobystrickom kraji sa v prvom polroku 2018 dokončilo 545 bytov, čo je najmenej zo všetkých ôsmich krajov  na Slovensku. Podľa Oddelenia informačného servisu Štatistického úradu (ŠÚ) SR v Banskej Bystrici sa však oproti polroku 2017 zvýšil počet dokončených bytov v kraji o 168, čo je v percentuálnom vyjadrení nárast o 44,6 %  To predstavovalo 6,6 – percentný podiel na počte dokončených bytov v celej SR %.

V okrese Banská Bystrica sa za prvý polrok  dokončilo 163 bytov, čo je oproti vlaňajšku nárast o 72 bytov (79,1 %). Dokončené byty v našom okrese sa podieľali na počte dokončených bytov v Banskobystrickom kraji 29,9 percentami.

vizual1

Projekt Rudlovský potok

Bytový dom Rudlovský potok, ktorý sa stavia pri rovnomennom potoku v predĺžení Petelenovej ulice, má päť nadzemných podlaží s tromi samostatnými vchodmi, jedno ustupujúce podlažie a 2 podzemné podlažia. Na 5 nadzemných podlažiach je situovaných celkom 20 dvojizbových bytov, 25 trojizbových bytov, 6 štvorizbových a 1 päťizbový byt. Na ustupujúcom podlaží sa nachádzajú 2 štvorizbové byty a 1 päťizbový byt.

vizual4

Každý byt má vlastný balkón alebo loggiu vrátane samostatnej pivnice. Pre každý byt je vyhradené aj vlastné parkovacie miesto. Na 1. a 2. podzemnom podlaží sa nachádza celkovo 59 parkovacích státí a pred objektom sa nachádza ďalších 22 parkovacích miest. 1. Nadzemné podlažie je vyhradené na administratívne a kancelárske priestory. Vstup do kancelárskych priestorov je možný priamo z exteriéru alebo z vnútornej dispozície spoločných priestorov bytovej časti.

Byty majú dobrú tepelnú izoláciu a elektrické vykurovanie s vlastnými meračmi. Priestorovo väčšie byty majú podlahové kúrenie. Pôdorys interiéru každého bytu sa pri včasnej kúpe dá modifikovať.

vizual8Bytový komplex Rudlovský potok bude slúžiť na trvalé bývanie. Príjemné prostredie dotvára zelená zóna s relaxačným nádychom. Jej dominantou je Rudlovský potok, podľa ktorého bol celý projekt aj pomenovaný. Pozdĺž Rudlovského potoka sa ponechal široký koridor, ktorý umožňuje vytvorenie brehových porastov a chodníka pre peších.

vizual6

Vybudovanie novej pešej trasy umožní spojenie Petelenovej a Kollárovej ulice v smere do centra mesta. Pred bytovým domom sú navrhnuté nízke kríkové porasty v stavebne vytvorených kvetináčoch.

Investrom stavby je Rudlovský potok s. r. o. so spoločníkmi NUOVA VENEZIA s. r. o. a ŠD Invest, s.r.o. Koniec výstavby sa predpokladá v lete 2019, kolaudácia koncom budúceho roka.

vystavba3

 

Autor: (tom), Foto: Rudlovský potok a vizualizácia