Novou krajskou predsedníčkou Smeru v Banskej Bystrici je Ľubica Laššáková

SPRÁVY
0 /

lubica lassakova1

Najsilnejšia politická strana SMER – SD má troch nových krajských predsedov v Trnave, Prešove a Banskej Bystrici. Do funkcií ich vymenovalo pondelkové predsedníctvo, ktoré viedol podpredseda strany Peter Pellegrini.

Novým krajským predsedom v Trnave sa stal poslanec NR SR Augustín Hambálek, ktorý nahradil Renátu Zmajkovičovú. Na uvoľnený post v Banskej Bystrici, ktorý zostal neobsadený po menovaní Jany Laššákovej za sudkyňu Ústavného súdu SR, nastúpila mestská a krajská poslankyňa Ľubica Laššáková.

Novým krajským šéfom v Prešove je primátor Lipian Vladimír Jánošík, ktorý nahradil Stanislava Kubánka. SMER-SD má ešte neobsadený post v Košickom kraji, keďže jeho doterajší líder Richard Raši bol v decembri zvolený za podpredsedu strany. Predsedníctvo by to malo doriešiť vo februári, vrátane niektorých zmien na postoch okresných predsedov.

„Tie zmeny boli plánované už dlhšie, teraz nastal správny čas. Verím, že noví predsedovia budú mať dostatočný čas pripraviť sa na komunálne voľby, Dúfam, že sme vybrali správnych ľudí, ktorí prinesú novú dynamiku a vietor. Krajskí predsedovia nie sú možno vždy mediálne známi, ale pre stranu sú dôležití,”

povedal Peter Pellegrini, pričom zmeny na týchto postoch, ktoré prešli jednohlasne, nechcel dávať do súvislosti s výsledkom Smeru-SD v novembrových voľbách do vyšších územných celkov

„Teraz musíme pracovať a ukázať, že čo sme vo volebnom programe sľúbili, to sme aj splnili. Musíme počítať s tým, že po dlhých rokoch popularity raz príde aj pokles. Ale dôležité je, aby nebol dramatický. Každá strana chce byť úspešná. SMER-SD sa musí nadýchnuť a makať na tom, aby vo voľbách získal slušné výsledky,”

dodal Pellegrini.

O mene nového generálneho manažéra strany sa zatiaľ nerokovalo. Predseda Smeru Robert Fico sa zasadnutia predsedníctva pre iné povinnosti nezúčastnil a  vedením rokovania poveril svojho podpredsedu Petra Pellegriniho.

 

Zdroj: TASR, Foto: ilustračné