Mičev: Kotlebu treba demaskovať

SPRÁVY
8 /

stanislav-micev-1

Kampaň pred novembrovými voľbami predsedu BBSK pokračuje aj počas letných prázdnin. Viacerých Bystričanov zaujali nové billboardy kandidáta na predsedu BBSK Stanislava Mičeva zamerané proti fašizmu

Podľa Mičeva pôsobenie Mariana Kotlebu nie je ničím iným ako reklamou na zhnité ovocie. Medzi silnými vyhláseniami a realitou je priepastný rozdiel.

Počas uplynulých mesiacov som strávil veľa času na stretnutiach s obyvateľmi kraja „Keď diskutujeme o tom, ako vnímajú pôsobenie Mariana Kotlebu vo funkcii župana, jasne vidieť aký široký dosah má jeho demagógia a politický marketing,“

uvádza Stanislav Mičev.

Ľudia Kotlebu vnímajú ako bojovníka proti korupcii, avšak realitou je prihrávanie zákaziek kamarátom, netransparentné verejné obstarávania a zamestnávanie rodinných príslušníkov. Mičev o Kotlebovi hovorí, že sa síce tvári ako demokrat, ale je to len obyčajná mediálna hra:

„Je čas demaskovať Mariana Kotlebu, ktorý je úplne jasným prívržencom fašistického Slovenského štátu, čo je s demokraciou absolútne nezlučiteľné.”

Preto Stanislav Mičev, ktorý je v súčasnosti riaditeľom Múzea SNP, spúšťa v lete kampaň, ktorej cieľom bude demaskovať Mariána Kotlebu a poukázať na fakt, že Banskobystrická župa v skutočnosti slúži ako stranícka centrála Ľudovej strany Naše Slovensko.

„Budeme tiež poukazovať na zločiny fašizmu počas druhej svetovej vojny na území celého Banskobystrického kraja. Je nemysliteľné vo vyspelej spoločnosti viesť politický diskurz s touto témou v 21. storočí,”

vysvetľuje  Mičev.

Jeho rozhodnutie a profesionálny postoj k skutočným hodnotám verejným vyhlásením podporilo aj 17.000 členov Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Napriek silným rečiam Mariana Kotlebu o zastavení parazitov a nasadení krompáčov pri riešení nezamestnanosti a ďalších sľubov je výsledkom jeho pôsobenia totálna izolácia, do ktorej náš kraj dostal s nálepkou čierna, fašistická diera. Toto treba v novembrových voľbách zmeniť,”

dodáva Stanislav Mičev.

 

Zdroj: Jana Orlická TS, Foto: ilustračné