Trojkráľová zabíjačka v Kremničke

SPRÁVY
0 /

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po „havarijnom Silvestri“, keď občania Kremničky vstali do Nového roku 2018 ešte v šoku  z polnočnej havárie nezodpovedného mladého vodiča na Audi A8, vidiac následky jeho jazdy v predstave ďalšieho rizikového chodenia po chodníku smerujúceho do Kremničky, sa stretli ako tradične na „Trojkráľovej zabíjačke“.

Dedinská zabíjačka je tak trochu sviatok, príležitosť pre rodinné stretnutia a často aj veľa zábavy, ale hlavne veľa chutných zabíjačkových dobrôt a špecialít.

Tá v Kremničke sa konala v sobotu 6. januára 2018 v oddychovom areáli pri materskej škôlke. V dobrej nálade, pri ochutnávke výrobkov zo zabíjačky, v príjemnom posedení a novoročnom vinšovaní sa stretlo takmer 500 občanov, čo bolo doposiaľ najväčšia účasť z deviatich ročníkov tohto tradičného Trojkráľového stretnutia.

Chcem poďakovať všetkým občanom, ktorý sa zúčastnili na tejto vydarenej akcii, ale hlavne organizátorom a dobrovoľníkom, ktorý pracovali dva dni na úkor osobného voľna. To je to nádherné, čo si treba vysoko vážiť a ceniť na našich ľuďoch,“

povedal   mestský poslanec z Kremničky Milan Smädo.

Ďalej dodal:

„Je pekné, keď ľudia spolunažívajú, majú sa radi a neprevláda medzi nimi zloba, nenávisť či závisť. Kremničania sú v tomto jedineční. Ešte raz im všetkým ďakujem.“

 V Kremničke má ešte aj zabíjačka dedinský charakter, pretože ľudia tu žijú ako jedna veľká rodina. A tak to má byť.

                                                                      

Autor: (dem), Foto: Peter Handlovský